Wpis z mikrobloga

#!$%@? mnie to życie w Polsce bez żadnych perspektyw. Zarabiając 3,5k nie da się #!$%@? żyć a oszczędnościach nie ma co mówić bo Inflacja wszystko #!$%@?. Mam 20 lat i totalnie mam dość tego życia. Nie dziwie się , że młodzi popełniają samobójstwa.No bo po co żyć jak robal i zarabiać tylko na jedzenie i opłaty mieszkania.
#pracbaza #zycie #polska #januszex #feels #depresja #dosc
  • 114
  • Odpowiedz
@murmurlrl nie wiem czy kiedykolwiek byłeś za granicą. Tam sytuacja jest nawet gorsza, ale jeżeli wyjeżdżasz za granicę do pracy to musisz na początku przygotować się na mieszkanie z obcymi ludźmi, żeby się czegoś dorobić, bo od razu po przyjeździe nikt ci nie da wyposażonego mieszkania dla jednej osoby.
  • Odpowiedz
@Matti28: co ty pierd$@$# dzbanie. W Niemczech byle leszcz jest w stanie zarobić koło 9tys. PLN i a jak wyjedzie z różową to stać ich po roku na tego twojego passata ale kilkuletniego. Za każdą pracę należy się tyle, żeby człowieka było stać na utrzymanie i godne życie a nie najtańsze parówki z biedronki.
  • Odpowiedz
@muadzik a gdzie na początku będą mieszkać? xD może w 15 osobowym bungalow? xD samemu ciężko tam wyżyć i trzeba pracować z drugą połówką, bo inaczej nie wyrobisz na mieszkanie idioto. Pracując tam samemu i wracając do Polski to ok, dasz radę.
  • Odpowiedz
@muadzik poczytaj sobie o koszcie wynajmu w Niemczech (nie wspominając o kaucji) i wszelkich opłatach. Nawet za głupi telefon z i internetu 5gb będziesz płacił 3x razy więcej xD wyjedź poza podkarpackie chociaż do Niemiec i daj znać po miesiącu jak tam się żyje takiemu nieudacznikowi xD
  • Odpowiedz
@Qwerti69: nie słuchaj tych debili co mówią że kiedyś było lepiej xD bo było taniej, #!$%@? było taniej. W pierwszej robocie dostałem 800pln na rękę za cały etat xD oczywiście zlecenie przez agencję w państwowej firmie bo tak zatrudniali. Sam czynsz i rachunki pochłonęły 600-700pln.
Obecnie wyciągam 4,5k z dziewczyną drugie tyle, i co z tego jak te pieniądze to gówno. Pogratulować pisowcom i innym debilom #!$%@? kraju w kilka lat.
  • Odpowiedz
@Qwerti69: jak mialem 18 czy 19 to zarabialem ok 650zl na reke... ( ͡° ͜ʖ ͡°) zamiast zachowywac sie jak ofiara trzeba myslec co zrobic by bylo lepiej i zaczac to robic...
  • Odpowiedz
@picasssss1: dopóki pokolenie powyżej ~45 lat nie zdechną to lepiej nie będzie. Oni przecież mieli też ciężko i nic nie było więc ty też masz żyć jak robak i nie możesz mieć żadnych wymagań.
  • Odpowiedz
@muadzik w urzędzie sa ludzie po studiach, i z bonusami kolo 4 zarabiaja pkus wczasy pod grusza, trzynastka etc. No ale to rynek reguluje wyplaty czego Ty oczekujesz, zarobków jak w USA, UK czy Niemiec? 80% krajów ma gorzej, problem by byl jak majac wyjsztalcenie i specjalność by się gowno zarabiało. Takie warunki wypracowuje sie latami za 30 lat pewnie tak bedzie, my jestesmy gospodarka rozwijającą sie po komunie minelo ledwo 33
  • Odpowiedz
@wartosci_tradycje_EUROPEJSKIE: czyli kolejny gość.... "A my mieszkaliśmy w jeziorze" tak oczekuję taki zarobków jak w Niemczech. Bo dlaczego zwykły podludź w Niemczech 30 km odemnie bez żadnej dpowiedzialności w pracy zarabia tyle albo i więcej niż ja na stanowisku kierowniczym?
  • Odpowiedz
@Sweet_acc_pr0sa: Chyba nie bardzo. W 2010 zacząłem pierwsza prace - ok. 1500-1600 netto, a za pokój z opłatami wychodziło 650-700 zł. Rok później z dziewczyna wynajęliśmy kawalerkę - z opłatami wychodziło 1400-1500. Najtańsze oferty wtedy były po ok 800 zł za kawalerkę. A minimalna w 2010 wynosiła 1317 brutto, a rok później niecałe 1400, tez brutto. Wiec nie, za minimalna 10-12 lat temu nie wynająłbys kawalerki.
  • Odpowiedz
@muadzik bo #!$%@? nie mieli komuny tylo plan marshala a ich przemysl nie byl #!$%@? tylko doinwestowany i maja najwieksze korpo na swiecie, zaloz firme badz drugin simensem boschem czy deutsche bankiem, narzekasz na cos na co nie mamy wpływu. Jedz do londynu ciekawe czy bedzie Ci tak kolorowo na magazynie jedynie na pokoj bedzie Cie stac i tanie zarcie. Niemcy wyprzedzaja nas o 60 lat ty masz mozg?
  • Odpowiedz
@JacekM86: dokladnie 500 plnow placilem za 30 metrowa kawalerke w bloku z lat 50 XD i to nawet w znosnym stanie byla, nie mowimy o warszawce czy krakowie tylko miescie powiatowym (bylym wojewodzkim) pragne zauwazyc ze wiekszosc polakow nie mieszka w 6 najwiekszych miastach polski xD
  • Odpowiedz