Wpis z mikrobloga

Mircy mam taki problem. MAm pliczek excela gdzie pracuje na nim około 30 osób. Ostatnio ktoś nam namieszał i poprzestawiał wiersze plus powstawiał coś na filtrach - wiadomo jak excelek to sobie lubi namieszać... Doszliśmy do wniosku, że zablokujemy najbardziej newralgiczną część przed edycją, dostęp będzie miało maks 3 osoby a reszte - czyli to gdzie codziennie uzupełniają dane będzie odblokowane. Niby wszystko poszło ok ale pojawił się problem. Mam około 5 kolumn zgrupowanych by nie było zbyt wielu a korzystać z nich muszą wszyscy tak ze 3-4 razy w miesiącu. Jak ogarnąć ten temat? wiem, że nie da się grupować i rozgrupowywać komórek. VBA? nie jestem jeszcze aż tak oblatany w temacie.
#excel #vba #pracbaza
  • 7
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Whatashame1: zrób część do edycji przez wszystkich w jednym arkuszu a resztę w drugim, niech się automatycznie zaciąga. Jak masz dobrze zrobiony formularz z indeksem to to że ktoś "poprzestawiał wiersze plus powstawiał coś na filtrach" nie powinno być problemem
30 osób dopisuje dane. Taka lista ze stanami osobowymi itd. Widziałem ze można to makrem ogarnąć, że powiedzmy po wciśnięciu przycisku automatycznie odblokowuje arkusz, rozwija grupę i blokuje arkusz i np. drugi przycisk który robi odwrotną kolejność. i niby próbowałem ogarnąć to przez nagrywanie makra ale nie bardzo to działa