Wpis z mikrobloga

Generalnie się podzielę, bo mam prosty sposób na problem z rosnącymi stopami procentowymi którego chyba inni na tagu #kredythipoteczny nie zauważyli. Załóżmy, że mam kredyt na poziomie 200k złotych i płacę ratę w wysokości 2k złotych miesięcznie i nagle rata mi skacze po wystąpieniu jastrzębia do 3k złotych. To jedyne co wystarczy, że wtedy zrobię to spłacę wcześniej około 60 tysięcy złotych i rata zostaje mi na podobnym poziomie jak była. Bank mi pokazuje o ile mi się obniży rata przy wcześniejszej spłacie, więc nawet nie muszę liczyć ile tego spłacić. Rata na stałym poziomie 2k złotych. Dziwne, że nikt na to nie wpadł.

#finanse #bankowosc #warszawa #banki #inflacja #kredyt #pieniadze #protip
teddybear69 - Generalnie się podzielę, bo mam prosty sposób na problem z rosnącymi st...

źródło: comment_1656167309Jg7jsajaNyMgD39lA2GDbz.jpg

Pobierz
  • 11
@teddybear69: co za kalkulacje. Pomyśl, że realnie sens ma tylko koszt posiadania kredytu i za każdy dzien posiadania takiego długu płacisz odsetki. One wynoszą (RRSO * aktualne zadłużenie / 365 dni). I to od Twojej konfiguracji spłacania rat / nadpłacania itd. wyjdzie Ci ile tych odsetek zapłacisz. Wszelkie magie tutaj nie zachodzą.
@teddybear69: zgadza się wszystko, ale to żaden przepis ani żaden tajemny sposób. Po prostu płacisz odsetki za aktualny dług - gdy on się zmniejsza to płacisz odsetek mniej. I tylko tyle trzeba wiedzieć i tym zarządzać. Gdy spłacisz cały dług, to odsetek masz 0, ot wielki sposób.