Wpis z mikrobloga

Proszę o #wykopefekt #wroclaw Skradziono mi samochód. Wczoraj zaparkowałam go o 11:30 pod blokiem Długa 38-40. To czarne Renault Clio IV, ma na zderzaku od strony pasażera charakterystyczną białą rysę. Był wybrudzony na przedniej i bocznej szybie. Rejestracja DW9FM27. Jeżeli ktoś coś widział - proszę dajcie znać.
#motoryzacja #kradziez #auto #renault #szczepin
  • 115
Przycisk przy klamce. I zamknięty był na sto procent, bo jak się oddalam choćby na krok to sam się zamyka.


@belfrzyca: Czyli masz dostęp bezkluczykowy. Auta z tym "ułatwiaczem życia" są ulubionym celem złodziei, nawet się starać nie muszą jak sobie załatwią odpowiedni sprzęt. Odjeżdżają jak swoim.
@Khaine auta bez tego systemu ukraść jeszcze łatwiej - nie jest nawet potrzebny ten "odpowiedni sprzęt"...
Ja #!$%@? wszyscy jacy teoretycy eksperci xDD Wyłączenie bezkluczykowego tu nic nie da bo złodzieje wsiadają do auta (wybijają małą szybkę albo przyczepiają przyssawki do szyby i siłowo ją opuszczają uszkadzając mechanizm) i podłączają się pod złącze OBD i dorabiają sobie drugą kartę. Bezkluczykowy dostęp ułatwia kradzież w przypadku kradzieży na walizkę, a na walizkę kroi się grube tematy (BMW, MB, Audi itd warte po 300 - 500 tysięcy), a nie Clio
@belfrzyca: miałeś jakieś zabezpieczenia antykradzieżowe? gdzie kluczyk leżał? porada wyżej do wdrożenia ASAP - wypożycz auto albo wsiadaj na rower i objedź całe miasto, szczególnie jakieś zadupia i mało uczęszczane miejsca w promieniu 10km
@basilur ten co prześladował jest za glupi na kradzież auta. Prawdopodobnie wiem kto to jest ale mirabelka na pw przestała odpisywać i chyba nie zależy jej na znalezieniu tego zboczeńca.