Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 11
@elemenTH: pewnie dlatego że łatwy cel dzięki bezkluczykowemu dostępowi. Praktycznie auto dla złodzieja stoi otwarte i czeka aby nim odjechał.

Nie wiem jak w zwykłych kluczykowych, ale z tego co czytałem jak się ma ten "supernowoczesny system" to wypada zamontować dodatkowe immobilisery.
  • Odpowiedz
A kluczyk trzymasz w antykradzieżowym futerale, jak z niego nie korzystasz?


@dr3vil: To już nic nie daje, teraz już mają taki sprzęt, że nie potrzebują kluczyka. Wystarczy, że dostęp bezkluczykowy jest aktywny.
  • Odpowiedz
@TomdeX: No właśnie zdałem sobie sprawę, że mają teraz coś na kształt gameboya i to wystarczy. I chyba nawet taniej wychodzi jak walizka. Ja sobie dołożyłem odcinkę pompy paliwa. Tanie rozwiązanie, tylko nie wiem jak ze skutecznością.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 26
@TomdeX: jak czytałem artykuły na ten temat to pisali tam że pierwsza rzecz którą się powinno zrobić w aucie z dostępem bezkluczykowym - to wyłączenie dostępu bezkluczykowego jeśli to możliwe xD
  • Odpowiedz
Ja sobie dołożyłem odcinkę pompy paliwa.


@dr3vil: No i spoko, każde niefabryczne rozwiązanie jest spoko. U mnie producent pomyślał i po 40 sekundach bezczynności kluczyk się wyłącza, więc na walizkę nie zadziała, ale gameboy to praktycznie każde auto otworzy i uruchomi, dlatego u mnie AC to jedyne zabezpieczenie jako takie.
  • Odpowiedz
@dr3vil żadna jak już odcinać coś to czujnik położenia wałka albo któraś linie od ECU Żeby obejść odcięcie pompy potrzebujesz 29 sekund to zbyt oczywiste
  • Odpowiedz
@TomdeX: Serio futerał już nie wystarczy? Kupiłam takie rodzicom bo mają auto bezkluczykowe. Można coś dodatkowo zrobić aby to auto zabezpieczyć?
  • Odpowiedz
Kupiłam takie rodzicom bo mają auto bezkluczykowe. Można coś dodatkowo zrobić aby to auto zabezpieczyć?


@Sin-: Tak jak wyżej ktoś powiedział, wyłączyć ten system bezkluczykowy, jeśli nie chcesz żadnych ingerencji.

Bear Lock na skrzynię biegów lub kierownicę, jakbyś chciała mechanicznie zabezpieczyć, jak złodzieje wsiądą i zobaczą to pewnie odpuszczą, bo jest to do złamania, ale za dużo czasu to zajmuje.

Ja osobiście liczę, że jednak nie ukradną i mam dobre
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Norskee: Odcinkę pompy łatwo założyć, to i łatwo odpiąć, ale przynajmniej od razu jak tylko mi auto ruszą to sms-a dostanę.

@dr3vil: o, co to za system?
  • Odpowiedz