Wpis z mikrobloga

PO CO Niemcy mają tyle tych supermarketów, skoro NIC w nich nie ma???

- Serek wiejski? NIE MA. W Lidlu, Aldi, Penny BRAK. W największych Edekach i Rewe max. 2 rodzaje. W PL zwykłe, wysokobiałkowe, niskotłuszczowe, smakowe, duże, małe, markowe, niemarkowe...
- Jogurty pitne? Może jeden rodzaj, w ogromnej butelce z okropnym smakiem. Nawet Activii nie ma. W Polsce 100 smaków, gęste, niegęste, z laktozą, bez laktozy, z bakteriami jogurtowymi, bez itp...
- Ser topiony w plasterkach (do tostów)? U nas 20 rodzajów Hochland, do tego inne marki, ser z ziołami, tostowy, elmentaler, cheddar itp.
- Czipsy? Może se Laysy kupisz te najzwyklejsze... Zapomnij o rzeczach typu maczugi (żeby nie było, czipsy ala maczugi są popularne poza Polską, np. w USA), Sunbites/Ovenbaked itp.
- Szynki ze średniej półki cenowej są tak paskudne, że bym psu nie dał. A nawet jakbym dał, to by mnie wyśmiał i uciekł. I mają kilka rodzajów tych szynek, ale każde trzeba przeżuwać z zatkanym nosem, bo są tak obrzydliwe. Mięsa wędzonego też brak

Do tego cały ten CYRK z zakładkami "następny klient" przy kasach. Serio te kasjerki są tak upośledzone, że nie ogarniają, że większa przerwa = nowy klient? U nas nikt tych brudnych zakładek nie stosuje. Klienci tak samo wytresowani. Jak nie położę, bo ewidentnie widać, że jest duża przerwa, to się oburzają i z wielkim wydechem/manierą kładą za mnie XD

I całe te wejścia do supermarketów - wyjaśni mi ktoś PO CO TO? Takie kołowrotki to stosowano u nas w latach '90

#przemysleniazdupy #niemcy
Radek41 - PO CO Niemcy mają tyle tych supermarketów, skoro NIC w nich nie ma???

- ...

źródło: comment_1656073214WmHJtEHY3WkxsWq7HLw4IP.jpg

Pobierz
  • 31
@Radek41: Szynki jeszcze ujdą, ale niemieckie kiełbasy i parówki w porównaniu do naszych w ogóle mi nie podchodzą. Takiego np. odpowiednika Tarczyńskiego jeszcze nie znalazłem - a widać że go lubią skoro go sprowadzają i wystawiają w małych paczkach jako jakiś nadzwyczajny delikates. Niektóre mleczne produkty u nich po prostu się nie przyjęły, np. twarogi wystawiają od wielkiego dzwonu, polską Piątnicę jako ruski przysmak xD Lidl, Aldi, Penny faktycznie mają słabą
@Radek41: Mnie z koleji dziwi brak piwa w lidlach/aldich itd.
Niemcy, kraj piwa, a w lidlach tylko najtanszy szajs i Becks, do tego tylko z puchy. Tragedia.

Te "bieda sieci" sa naprawde slabo wyposazone.

Jedyne trzymajace poziom sieci to Kaufland/rewe/edeka.
Maja swoje miesne, duzy dzial z nabialem i wybor piwa z prawdziwego zdarzenia.
No ale tu bedzie placz bo rewe i edeka sa drozsze, a w kauflandzie traci sie mase czasu.
@Radek41: @M83_: @JudeMason:

Dawno w DE nie byłem, jednak ich piekarnie w porównaniu do nas to jest kosmos

Co do produktów to Niemeicki Lidl jest bogatszy w produkty włoskie, greckie, francuskie w porównaniu do naszego
o niemieckich nei wspominam (bo wiadomo)

Jednak uważam ze w PL wybór bardzo produktów bardzo poszedł do przodu to brakuje mi REWE czy Almy w PL

@NexciaK: @DestroDevil: @swierczyna:
Lukardio - @Radek41: @M83_: @JudeMason: 


 Dawno w DE nie byłem, jednak ich pieka...

źródło: comment_16561432726GHdSHJVPTS7aphKqvOrEU.jpg

Pobierz
@M83_: chodziło o activię do picia z komentarzy wyżej

A serka wiejskiego na zdjęciu nie ma, tylko twaróg (nawet na opakowaniu napisane jest Twarog)

Serek wiejski (cottage cheese) jaki znany jest w PL i ogólnie na całym świecie w niemczech nazywa się hüttenkäse
@NexciaK: jeśli chodzi o piwa mnie najbardziej rozczarował ubogi rynek piw smakowych w Niemczech, można kupić co najwyżej cytrynowe lub cydr, ewentualnie lidl ma parę smaków, ale ponad to nic innego w normalnym sklepie nie dostaniesz
@Radek41: mam tak samo, ale najbardziej denerwuje mnie rynek zdomiowany przez supermarkety - gdzie wszystkie szynki pakowane w plastik (do tego marnej jakości), warzywa od razu w kilogramowych opakowaniach, plus w każdej sieci masz