Wpis z mikrobloga

@SebX: tak, już widzę, jak bank się na mnie obrazi i za karę nie da mi kolejnego kredyt hipotecznego na którym zarobi dziesiątki tysięcy złotych, bo nadpłaciłem 4 miesiące dzięki wakacjom kredytowym xDD

#!$%@? i straszenie. Jeszcze trochę zdolność spadnie, i banki będą błagały o wzięcie kredytu, nawet jak będziesz chciał wakacje co roku xD
  • Odpowiedz
@Krupier

to wciąż nie jest strata, nie można tak tego definiować bo to swego rodzaju manipulacja.


Czegoś się teraz dowiesz, choć tylko potwierdzasz, że z planowaniem budżetów to nie masz nic wspólnego. Twierdzisz, że mniejszy zysk to nie strata. Większość banków to spółki notowane na giełdach. Zysk mniejszy niż zakładany przekłada się już na realną stratę w wartości całej firmy, bo akcje lecą w dół. Zaczyna coś świtać czy nadal będziesz nieudolnie
  • Odpowiedz
@mentari: Jedni piszą, że były, inni, że nie: https://www.wykop.pl/wpis/66090823/#comment-234324045.
Ja sam nie brałem i nie wiem, także już ciężko komukolwiek wierzyć :)
Zastanawiam się, czy brać te jak wejdą i nadpłacać, bo w ciągu najbliższych 1-2 lat będę chciał dobrać kredyt na dokończenie budowy domu. Mam mały kredyt i zyskałbym może z 5k na nadpłacie kapitału, także dla mnie to dość duże ryzyko z relatywnie małym zyskiem.
  • Odpowiedz
@SebX: Wakacje covidowe były utrudnieniem w braniu kredytu przez kilka miesięcy, bo początkowo banki nie wiedziały co z nimi robić. To nie jest prawda, że wakacje kredytowe ciągną się za kimś przez dłuższy czas. Aktualnie banki już wiedzą z czym to się je i wątpię, żeby były jakieś zawirowania.
Dodatkowo, nawet jeśli wpis byłby prawdziwy, to czym jest 1,5 roku w perspektywie kredytu hipotecznego? Nawet patrząc na ewentualne refinansowanie ze stałych
  • Odpowiedz
Czytamy ze zrozumieniem. Wyraźnie napisałem "większość". Poproś w korpo o wypłatę do ręki, zobaczysz czy się da :)


@kiszczak: oczywiście, że się da bo takie jest prawo. Jak mają problem to sąd ich naprostuje. :)

Konkrety.


@kiszczak: no z tymi danymi osobowymi jako walutą.

Przecież profilowanie klienta dla firm marketingowych nie ma nic wspólnego z danymi osobowymi. Mówiłem, że nic nie czaisz( ͡º ͜ʖ͡º)


@
  • Odpowiedz
Ok. Podwyższenie kosztów prowadzenia konta to tylko 1 z możliwości, raczej najmniej prawdopodobnych.


@JC97: a wiesz, że każdy bank w Polsce jest zobowiązany do prowadzenia całkowicie darmowego rachunku bankowego wraz z kartą debetową?

Tak jak mówiłem - nie da się płacić za bankowość w Polsce, a jeśli ktoś to robi to go banki dymają.

Marża kredytu,


1,69%, not great not terrible

kurs walut przy zakupach za granicą,


Korzystny.

koszty prowadzenia konta
  • Odpowiedz
Czegoś się teraz dowiesz, choć tylko potwierdzasz, że z planowaniem budżetów to nie masz nic wspólnego. Twierdzisz, że mniejszy zysk to nie strata. Większość banków to spółki notowane na giełdach. Zysk mniejszy niż zakładany przekłada się już na realną stratę w wartości całej firmy, bo akcje lecą w dół. Zaczyna coś świtać czy nadal będziesz nieudolnie próbować sztuczek erystycznych?


@kiszczak: ale mnie nie interesują sprawozdania giełdowe i ich wymogi. Realnie rzecz
  • Odpowiedz
@Krupier

ale mnie nie interesują sprawozdania giełdowe i ich wymogi.


Ale to nieważne co interesuje Ciebie, tylko co i jak oceniają eksperci. Już wiemy, że Ty nie płacisz, nie korzystasz, a wypłata zawsze do rączki. Ale nie jesteś pępkiem świata ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@herbatananoc: w Polsce chyba tylko XTB jest (póki co bo pewnie kiedyś się to skończy) w pełni darmowe dla akcji. Zagraniczne jeszcze chyba Trading212 kiedyś było za free, nie wiem jak teraz bo nie używam.
  • Odpowiedz
  • 1
@JC97 tak na pewno szczególnie że cały czas są promocje za założenie konta czy karty kredytowej dostajesz 400 czy 600 zł. Sam korzystam z takich promocji dostaje kasę i rezygnuje z konta czy karty po roku karencji znów to samo. I co przez to też banki podniosą ci koszta xd
  • Odpowiedz