Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@SebX: w ustawie w żaden sposób nie jest zawarte ani weryfikowane, że wakacje kredytowe są dla osób których nie stać na kredyt. W takiej sytuacji bank nie ma podstaw do odrzucenia wniosku o kolejny kredyt.
  • Odpowiedz
Na kogo zostanie przerzucony finalny koszt wakacji dla kredytobiorców? Bo, że wygeneruje to straty dla banków choćby w postaci zmniejszenia depozytów to jest pewne. A to tylko wierzchołek góry kosztów.


@kiszczak: wakacje kredytowe 4/12 miesięcy w roku - straty dla banków, przeogromne!

Spłata kredytu przy stopach na poziomie 8% - 5,3k rata, 400zl kapitału - banki maja problem XD

Jednym słowem banki zawsze@maja pod górkę, nawet jak maja rekordowe zyski liczone
  • Odpowiedz
@SebX: nic głupszego dzisiaj nie przeczytałem, to komu będą sprzedawać te kredyty jak każdy weżmie te wakacje? xD Ryczałtowcy też byli kredytowym problemem a jak okazało się, że it czyli jenda z lepiej zarabiajacych grup w polsce przechodzi na ryczałt to nagle można
  • Odpowiedz
w mojej opinii ograniczenie dostępności nowych kredytów dla urlopowiczów ratalnych to wyśmienity pomysł.


@kiszczak: nic takiego nie będzie miało miejsca. Banki nie odbiorą sobie możliwości zarobku na kolejnym kredycie osoby, która elegancko spłaca zobowiązania, tylko dlatego że zarobiły na niej 80% z planowanych 100. To są duże instytucje a nie 12letnie dzieci żeby się obrażać bo "ktoś skorzystał"
  • Odpowiedz
@Krupier

przedsiębiorca może używać konta indywidualnego.


Tylko drobny ciułacz. Przedsiębiorca nie ma takiej możliwości już po wystawieniu pierwszej dużej faktury. Co z vatem z faktur powyżej 15000 złotych? Co się wtedy dzieje?

podałem wyżej. Czytaj.


Nic nie podałeś. Znowu pustosłowie.
  • Odpowiedz
Tylko drobny ciułacz. Przedsiębiorca nie ma takiej możliwości już po wystawieniu pierwszej dużej faktury. Co z vatem z faktur powyżej 15000 złotych? Co się wtedy dzieje?


@kiszczak: a co ma się dziać? Nic, normalny przelew robisz.

Nic nie podałeś. Znowu pustosłowie.


@kiszczak: podałem, czytaj.
  • Odpowiedz
@Krupier

Nic, normalny przelew robisz.


Bzdura.

"W związku z nowelizacją ustawy o VAT z dniem 1 listopada 2019 r. został zlikwidowany mechanizm odwrotnego obciążenia w obrocie krajowym. Załączniki numer 11, 13 i 14 do ustawy o VAT zostały zastąpione przez jeden załącznik numer 15 do ustawy o VAT.

Od tego dnia przedsiębiorca, który dokonuje dostawy towarów lub świadczenia usług, które są zawarte w tym załączniku, jest zobowiązany do dokonywania płatności mechanizmem podzielonym,
  • Odpowiedz
@kiszczak: no, ale to jest tylko kwestia VAT przecież, nie samego wykonania przelewu.

Podałem więc albo zacznij czytać, albo nie zawracaj mi już dupy bo i tak wystarczająco się już skompromitowałeś w tym wątku.
  • Odpowiedz
@Krupier Co z tego, że samego VAT? Prowadzę działalność na usługi z załącznika i nie mogę korzystać z konta prywatnego. Kto się więc kompromituje pisząc półprawdy?

przedsiębiorca może używać konta indywidualnego.


Przecież jako przedsiębiorca nie mogę w tym przypadku używać konta indywidualnego, czyż nie?
  • Odpowiedz
@mtriciak33 Oczywiście, że tylko głupi by nie skorzystał. Co nie zmienia faktu, że w mojej opinii ograniczenie dostępności nowych kredytów dla urlopowiczów ratalnych to wyśmienity pomysł.


@kiszczak: to ciekawe komu bank będzie je dawał ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz