Wpis z mikrobloga

0 zł od lat za kilkanaście kont na przestrzeni tego czasu.


@Krupier: Teraz tak, zobaczymy co będzie dalej. Wakacje formalnie nieklepnięte, więc nie ma na ten moment reakcji.

Jakby teraz było olbrzymie


Jakie to ma znaczenie? Jeśli z lokat 7% zrobi się 6% to czym to jest jak nie stratą dla oszczędzającego?

No to chcę zobaczyć konkretne wyliczenia gdzie, za co i w jaki sposób zapłacą za to ci mityczni "wszyscy".
Jakie to ma znaczenie? Jeśli z lokat 7% zrobi się 6% to czym to jest jak nie stratą dla oszczędzającego?


@JC97: mniejszym zyskiem.

Jeśli sprzedam akcje za 5 zł, a one po chwili urosną do 10 zł to straciłem na tej operacji?

Czytanie ze zrozumieniem się kłania: "Szczegóły się wyklarują z czasem"


@JC97: no, ale to nie jest jakieś rocket science by coś więcej się klarowało. Co, myślisz, że banki
@kiszczak: XD

To niech nie zakładają konta, nie ma obowiązku jego posiadania. Do lekarza na NFZ też się nie zapisuj bo musisz swoje dane podać więc i zapłacić za to. XD

Co ja czytam.

Wiem, wskoczył mi twój komentarz dopiero po napisaniu mojego. Apka...


Przepraszam więc.
@Krupier

To niech nie zakładają konta, nie ma obowiązku jego posiadania.


Jest, jeśli chcesz pobierać rentę bądź emeryturę w pełnej wysokości. Większość zakładów pracy również wypłaca wynagrodzenie tylko przelewem. Jeśli chcesz brnąć w nonsens argumentem: nie trzeba pracować to skończmy już teraz.
Jeśli sprzedam akcje za 5 zł, a one po chwili urosną do 10 zł to straciłem na tej operacji?


@Krupier: Mniejszy zysk == strata względem poprzedniego stanu. Jeśli urosły do 10zł, a broker wziął z tego 1zł prowizji to zarobiłeś 5zł i straciłeś 1zł.

no, ale to nie jest jakieś rocket science by coś więcej się klarowało. Co, myślisz, że banki ci dojebią opłatę za prowadzenie konta obligatoryjnie 50 zł/mies.? Proszę
Jest, jeśli chcesz pobierać rentę bądź emeryturę w pełnej wysokości. Większość zakładów pracy również wypłaca wynagrodzenie tylko przelewem.


@kiszczak: dziwne, moja babcia dostaje pachnącą gotóweczkę. W zakładach pracy wystarczy wniosek o wypłatę gotówkową.

Jeśli chcesz brnąć w nonsens argumentem: nie trzeba pracować to skończmy już teraz.


Ty zacząłeś nonsensy.

NFZ nie profiluje pacjentów w celu sprzedaży tych danych. Bank tak.


@kiszczak: nie musisz wyrażać zgody na przekazywanie danych osobowych innym
Mniejszy zysk == strata względem poprzedniego stanu.


@JC97: to wciąż nie jest strata, nie można tak tego definiować bo to swego rodzaju manipulacja. Tzn. rozumiem tok myślenia, ale jeśli ja dostanę dziś premię 1000 zł, a za rok 500 zł to nie straciłem tych pieniędzy, zarobiłem mniej.

Przestawiłem Ci najprostsze opcje. Może być tak, że kosztów prowadzenia konta nie podwyższą, albo wprowadzą warunkowo, a skorzystają bardziej z innych. Wszystko polega na
@Krupier

W zakładach pracy wystarczy wniosek o wypłatę gotówkową.


Czytamy ze zrozumieniem. Wyraźnie napisałem "większość". Poproś w korpo o wypłatę do ręki, zobaczysz czy się da :)

Ty zacząłeś nonsensy.

Konkrety.

nie musisz wyrażać zgody na przekazywanie danych osobowych innym podmiotom gospodarczym.


Przecież profilowanie klienta dla firm marketingowych nie ma nic wspólnego z danymi osobowymi. Mówiłem, że nic nie czaisz( ͡º ͜ʖ͡º)
to wciąż nie jest strata, nie można tak tego definiować bo to swego rodzaju manipulacja. Tzn. rozumiem tok myślenia, ale jeśli ja dostanę dziś premię 1000 zł, a za rok 500 zł to nie straciłem tych pieniędzy, zarobiłem mniej.


@Krupier: Czepianie się słówek. Nazywaj sobie to jak chcesz. Jeśli mogłeś zamiast tych 500zł dostać znowu 1000, ale właścicielowi Januszexu znowu podnieśli składkę ZUS i musiał ograniczyć to zapłaciłeś za tą podwyżkę