Wpis z mikrobloga

standardowa kostka masła to było 250 g


@goferek: panie, kiedy to było. Pamiętam, jak w podstawówce na matmie było zadanie z kostkami masła, ale nie była podana masa kostki, to zadałem nauczycielce pytanie 200 g czy 250 g. Nauczycielka mnie wtedy wyśmiała - jak widać babsko nie zdawało sobie sprawy z tego, że nastąpiła zmiana. Podstawówkę skoczyłem w 1998 roku, pytanie raczej nie było w ósmej klasie, zatem ćwierć wieku jak
@Sl_w_k_1: Waga deklarowana - 1000 g - a waga rzeczywista - 944 g - to już inna sprawa. Ale nie licz na to by w okresie letnim paczka mąki deklarowana jako 1000 miał tyle rzeczywiście. Maka jest higroskopijna i ciągnie wodę z powietrza. Analogicznie latem tej wody jest mniej i waga nie do końca pokrywa się z deklarowana wartością. Nie pamiętam dokładnie, ale gdzieś czytałem że jeśli chodzi o produkty sypkie,
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Sl_w_k_1: zwykla Szymanowska jest dalej po 1kg, po 800 ta którą kupiłeś i jeszcze jeśli się nie mylę żytnia 2000. A co do ceny to zawsze była najdroższa, a teraz w porównaniu do innych młynów jest tania ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Sl_w_k_1: Waga deklarowana - 1000 g - a waga rzeczywista - 944 g - to już inna sprawa. Ale nie licz na to by w okresie letnim paczka mąki deklarowana jako 1000 miał tyle rzeczywiście. Maka jest higroskopijna i ciągnie wodę z powietrza. Analogicznie latem tej wody jest mniej i waga nie do końca pokrywa się z deklarowana wartością. Nie pamiętam dokładnie, ale gdzieś czytałem że jeśli chodzi o produkty sypkie,