Wpis z mikrobloga

Idiom na dziś:

cold turkey


Przykłady użycia:

- I can't believe he quit drinking cold turkey. He is probably only pretending.
- Do you think going cold turkey is the best way to stop watching YouTube?

Zaplusuj ten wpis, a zawołam Cię jutro z nowym idiomem.

Wolisz dostać idiom codziennie rano do skrzynki mailowej?
Zostaw maila na idiom.academy lub zasubskrybuj na Messenger

#angielski #angielskizwykopem

Do obserwowania/czarnolistowania:
#idiomacademy
  • 30
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@sandal: spoko, tylko nie zauważasz zasadniczej kwestii. Nie samo wystąpienie zespołu abstynencyjnego po odstawieniu opioidów zabija, a jego pośrednie skutki. Odwodnienie spowodowane wymiotami i biegunką może prowadzić do hiponatremii, a to w dalszej kolejności do niewydolności serca i śmierci. Tylko przy osobie mocno wyniszczonej nałogiem i bez dostępu do pomocy medycznej, to nagłe odstawienie prowadzi z dużą pewnością do śmierci.
Przy benzodiazepinach odstawianych metodą cold turkey ryzyko jest z kolei
  • Odpowiedz
@Saprofit: Bardziej chodzilo mi o to że odstawienie papierosów takim sposobem to jest pikuś, więc tak do odstawiania papierosów jest ok. Jednak jesli chodzi o odstawienie dragów tym sposobem można se poryć beret i popalić styki, więc nie jest to do końca najlepszy sposób.
  • Odpowiedz
@sandal: no to mogę Cię uspokoić, że znaczne ryzyko dużych komplikacji zdrowotnych jest tylko przy benzo (alkoholu też przy podobnym mechaniźmie) i warunkowo przy opio :)

  • Odpowiedz
@Saprofit: No dobra ale biorąc pod uwagę same myśli depresyjne które wręcz Cię gniotą do gleby, to jest to powód aby mieć jakąs obstawę przy odstawianiu.
Nie zawsze chodzi o sam aspekt fizyczny.
  • Odpowiedz