Wpis z mikrobloga

Wykopek powie, że branie kredytu to pętla na szyję i głupota.
Spytasz wykopka - to gdzie w takim razie mieszkać?
Wykopek odpowie - jak cię nie stać, to wynajmuj!

Problem jest taki, że wynajem bardzo słabo się sprawdza jako alternatywa. Wszyscy których znam, a którzy mają kredo, powtarzają to samo "no, wzrosła rata, ale nadal płacę mniej niż za wynajem".

Kwestię mieszkania z rodzicami pomijam. Cała masa ludzi wyjeżdża z rodzinnego miasta na studia, w trakcie studiów znajduje robotę w mieście gdzie studiuje, więc tam już zostaje. Kwestia mieszkania/nie mieszkania z rodzicami to proza życia, a nie ciśnienie by jak najszybciej się wyprowadzić z domu rodzinnego.

A! No i oczywisty standard ( ͡° ͜ʖ ͡°) - wykopki nie rozumieją, że nadpłacając kredyt spłacamy część kapitałową. Brędzlują się teraz do tych screenów, że biorąc krechę na 500k trzeba oddać 1200k - i nie rozumieją, że nadpłacając po 50/100k rocznie po 5-10 latach jest po temacie xD

#humorobrazkowy #bekazpodludzi #bekazwykopkow #hipoteka #mieszkanie #mieszkania #kredythipoteczny
MrGalosh - Wykopek powie, że branie kredytu to pętla na szyję i głupota.
Spytasz wyk...

źródło: comment_1655621858AAmPSfZlKzHdSahur4z25K.jpg

Pobierz
  • 124
@MrGalosh masz 100% racji. Za wynajem płaciłem 1500zl/miesiąc plus czynsz itd. I to było w Gdańsku 8lat temu. Od 4 lat jestem na hipotece, która nawet po podwyżkach (oprocentowanie zamroziłem na 6.5%) to obecnie 1800zl. Nadal taniej, bo mam dom bez czynszu.

Reszta opłat gaz prąd internet tak czy siak płaciłem.

W wynajem wpakowałem przez 9 lat mieszkania w Trójmieście jakieś 180k. Gdyby mi dali hipotekę od razu to już bym miał
@MrGalosh: Pprzez wieksZosc życia wynajmowałem nieruchomosci i wysEdlem na tym
Zdecydowanie lepiej niz wiekszosc moich rowiesniekow.

Wynajem ma mnóstwo zalet: moglem
zmieniać mieszkanie/dom za każdym razem gdy:
- zmienialy mi sie potrzeby: praca, druga mlodosc, dzieci itd
- w miejscu w ktorym mieszkalem cos sie rozwalalo: sasiedzi, budowa za oknem

Takie elastyczne podejście dawało mi mozliwosc tego ze lepiej się rozwijałem i dziś zarabiam wiecej.

Dodatkowo w przypadku kredytowania sie na
@MrGalosh według mnie to sprawa indywidualna bo biorąc kredyt wiążesz się do danego miejsca i znam takich co codziennie w WWA dojeżdżają po 1,5h do pracy bo mają kredyt i mieszkania nie zmienią, zmiana pracy też ciężko bo może nie wyjdzie a tutaj "pętla na szyi". A ja wynajmuje w dobrym miejscu. Zmieniałem już miasto i parę razy pracę i koniec końców dzięki temu więcej zaoszczędziłem bo każda nowa praca wiązała się