Wpis z mikrobloga

Wykopek powie, że branie kredytu to pętla na szyję i głupota.
Spytasz wykopka - to gdzie w takim razie mieszkać?
Wykopek odpowie - jak cię nie stać, to wynajmuj!

Problem jest taki, że wynajem bardzo słabo się sprawdza jako alternatywa. Wszyscy których znam, a którzy mają kredo, powtarzają to samo "no, wzrosła rata, ale nadal płacę mniej niż za wynajem".

Kwestię mieszkania z rodzicami pomijam. Cała masa ludzi wyjeżdża z rodzinnego miasta na studia, w trakcie studiów znajduje robotę w mieście gdzie studiuje, więc tam już zostaje. Kwestia mieszkania/nie mieszkania z rodzicami to proza życia, a nie ciśnienie by jak najszybciej się wyprowadzić z domu rodzinnego.

A! No i oczywisty standard ( ͡° ͜ʖ ͡°) - wykopki nie rozumieją, że nadpłacając kredyt spłacamy część kapitałową. Brędzlują się teraz do tych screenów, że biorąc krechę na 500k trzeba oddać 1200k - i nie rozumieją, że nadpłacając po 50/100k rocznie po 5-10 latach jest po temacie xD

#humorobrazkowy #bekazpodludzi #bekazwykopkow #hipoteka #mieszkanie #mieszkania #kredythipoteczny
MrGalosh - Wykopek powie, że branie kredytu to pętla na szyję i głupota.
Spytasz wyk...

źródło: comment_1655621858AAmPSfZlKzHdSahur4z25K.jpg

Pobierz
  • 124
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Czekaj czekaj, gdzie to mieszkanie czy coś?
4k oszczędności przez 7 lat to jest jakieś 336k.
To gdzie te luksusy za takie pieniądze?
We Wrocławiu za tyle to sobie balkon możesz kupić ;)
  • Odpowiedz
@s---k: Słabo wyliczone stawki, raty, odklejone od rzeczywistości mocno. Ja w Poznaniu za 50m^2 + ogródek płacę 1600 xD

Imo bait mocno. Moi znajomi kredyciarze mają podobną powierzchnię za podobne pieniądze
  • Odpowiedz
@s---k: No nie wiem moi znajomi mają z balkonem i płacą tyle samo co wynajmowali xD ale i tak stawki opa odklejone od rzeczywistości. Teraz narzekają bo przy stopach płacą więcej niż ja. Ja i tak nie wiaze przyszłości z tym chlewem. Więc wiązanie się mieszkaniem byłoby debilizmem.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@MEKORRO: no ta samo jak odkryte byłyby studzienki kanalizacyjne w moim przykładzie. A i tak niejeden by się #!$%@?ł i połamał ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Nie ma co łapać za słówka
  • Odpowiedz
@s---k: no właśnie. Nie można porównywać dwóch kredytów do siebie. Jakby mnie życie nie wydymalo to pewnie też bym brał. Teraz mam odłożony wkład i odpuszczam. Najwyżej kupię za granicą.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@MrGalosh: nadplacac 50k-100k rocznie xD wy to macie jakieś wyobrażenie z kosmosu. Do swoich wyliczeń dodaj dziecko (500zl-1k) x ilość dzieci. Auto (500-1k) , jakaś rozrywka 500zl i zaraz zostanie Ci awaryjny tysiak.
  • Odpowiedz
@szpongiel: to nie jest łapanie za słówka. Równie dobrze ja mógłbym dać przykład sytuacji gdzie nie ma ograniczenia prędkości na drogach przez jakiś czas, po czym zostaje oficjalne zapowiedziane, a po pół roku wprowadzone, przy czym część ludzi dalej się dziwi że dostają mandaty.
  • Odpowiedz
a realia są takie, że kolesie ze zdolnością 300 000 brali po 500 000 i teraz jest lekkie zdziwko


@MEKORRO: A realia są takie że wszyscy pi***lą o tych mitycznych zakredytowanych ponad kurek a których widzieli tylko równie mityczni "prawdziwi prawicowcy". Nie znam nikogo kto by się kredytował pod kurek a i dane mówią że problem ze spłatą może mieć 90k kredytobiorców czyli mniej niż 2% kredytobiorców. xD
  • Odpowiedz
@Moisze: skoro tak, to czemu jest w przestrzeni publicznej ten temat tak drążony? Po co są wakacje kredytowe? To jest program, za który zapłacimy wszyscy, a niczemu nie służy? Tym bardziej należy się kredytobiorcom luj w ryj w takim wypadku¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
skoro tak, to czemu jest w przestrzeni publicznej ten temat tak drążony? Po co są wakacje kredytowe? To jest program, za który zapłacimy wszyscy, a niczemu nie służy? Tym bardziej należy się kredytobiorcom luj w ryj w takim wypadku¯_(ツ)_/¯


@MEKORRO: A po co zakazywano aborcji skoro takich przypadków było tylko 1000? Po co tak drążono ten temat?
  • Odpowiedz