Wpis z mikrobloga

Mireczki i jak dowiadywałem się od innych na wielu wątkach, jednak NIE da się zrobić tekstowej altenatywy dla qr codów, jako bezpośredniego przekierunkowania na naszą stronkę (kiedyś popularne jako tzw. alias na domowych serwerach w piwnicy), ale tak aby nie było żadnej kropki w tym tekście-linku mającym przekierunkowywać każą przeglądarkę..

na dole tłumaczenie z zagraniczego forum gdzie chyba wszystko się zablokuje na google, który nie przekierunkuje tekstu wpisanego do przeglądarki bez jakiś skryptów magicznych niedostępnych dla Mirków, lecz tradycyjnie I TAK pójdzie do swoich wyników:-(

chodzi głównie o aplikacje na smarfony od producentów typu facebook (który w ogóle blokuje linki skracaczów linków itp) lub jeszcze gorzej jak booking który własnie niedopuszcza te znaki interpukcyjne i kropki.. sprawdzałem przez tydzień co masz na apce a co w pc i różnice są kolosalne, dodatkowo na nich nie można skopiować linku, tekstu do innej przeglądarki (chyba tylko opera na smarfonie jeszcze jakoś z tym działa)

ZATEM jedyne wyjście do mega prosta domena aby Sebka sobie w czaszcze zapamiętał np. gcom.pl z jedną tylko kropką i nadzieja że zakupa aby wpisać kropkę lub usunąć spację?

Nikt nie wpadł na to żeby obejść takich ch.jów internetowych bo blokują i cenzurują siec na wstępie sprzedając swoje g.no warte sponsorowane linki na apkach bez wyjścia (jak wpiszesz na wszykiwarce datę np. przyjazdu to już w ogóle sponsoring i spam na maksa idzie)

i tylko wpadnięto na qr cody które mega łatwo zablokować ich aplikacją..

nawet jak ktoś ma swój serwer 24 w piwnicy do własnych aliasów.. ale sh..it

chyba że są domeny bez kropki, ale takowych tyż ni ma prawdopodobnie..

odp z zagr: w tłumaczeniu

masz na myśli, że uruchamiasz przeglądarkę, wchodzisz na specjalną stronę internetową, a następnie wpisujesz „gcom” w formularzu?

Ta strona internetowa mogłaby istnieć. Byłoby dość łatwe do stworzenia za pomocą JavaScript i bazy danych. Ale Tit potrzebuje tego dodatkowego kroku, aby przejść do witryny, która ma na sobie JavaScript.

Możesz zrobić dwie rzeczy w jednym, zmieniając stronę internetową i ustawiając ją jako domyślną wyszukiwarkę w przeglądarce. Następnie, jeśli wpiszesz coś, co nie wygląda jak adres internetowy, automatycznie przejdzie do tej witryny i umieści to, co wpisałeś w formularzu. Ale wtedy nie będziesz mieć domyślnej wyszukiwarki, która przeprowadza prawdziwe wyszukiwanie. Za każdym razem będziesz musiał wybrać Google lub cokolwiek innego. i etc

#informatyka #komputery #programowanie #programista15k #it #pytanie
  • 28
@Djelon: @cutecatboy: @MacDada: @yggdrasil: @zwei: @nutka-instrumentalnews: op po prostu nie rozumie idei i sensu posiadania dns i hierarchi domeny www

Op myślał że stworzy sobie linka http://dupa123 bez żadnej domeny i każdy magicznie będzie tam trafiał.

Opie - poczytaj o DNS w kontekście sensu i jego architektury. Zrozumiesz czemu to mamy i w zasadzie musi to być

Intranetowo (w domu, w korpo) gdzie masz pełną kontrolę
@kobrys13: @yggdrasil: nie po prostu porównuje co się pokazuje na wynikach w necie na pc a co na apkach róznych z których korzystają konsumenci (w sumie nieświadomie)

po 10 dniach licznych prób, doszedłem do wniosku że w istocie NIE da się umieścić prostych linków (dawnych aliasów jak z lat 90tych) na współczesnych apkach, albo to i tak nie znajdzie sie w jakimkolwiek użytkowaniu

to jak mam przekierować gościa co znajdzie
@cutecatboy: ale to proste zadanie jak 2+2, nawet nie ma co rozumiec.. jak masz napisać o jakimś problemie na który nie możesz znaleźć rozwiązania inaczej, bo nie znasz tej całej terminologii, jakbym wiedział jak to rozwiązać nie pytałbym.. logiczne

jak ktoś nigdy nie widział samolotu jak ma powiedzieć że chodzi mu o latanie.. trochę wyrozumiałości..
@pawelkoszalin2: dobra prosto jak dla 5 latka, mam apke facebooka lub booking.com na smarfonie samsung s10 ze swoją firmą, jest tam system rezerwacji i zakupy online i chce aby ktokolwiek wszedł na ten fb lub booking niezależnie czy na smartfonie czy PC miast oprócz ich firmowych systemów sprzedaży (sponsorowanych) dostęp do mojej stronki sprzedaży, rezerwacji..

aby klient bez zapisywania na kartce, robienie zrzutu ekranu czy czegokolwiek mógł łatwo przejść z fb
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@nutka-instrumentalnews: teraz jest po ludzku. Skoro wystawiasz swoją ofertę na booking[.]com i FB, to po co jeszcze własny system? W umowie (ztcp) i tak jest napisane, że nie możesz mieć taniej z pominięciem bookingu, bo inaczej mogą zerwać z tobą umowę.

Wstaw do zdjęć wyraźny znak wodny z adresem strony, kto będzie chciał to sobie wpisze. Za resztę nie myśl, nie warto.
@pawelkoszalin2: mam prawo oferować (jeżeli chodzi o booking) w własnym systemie np. inne pokoje, nawet jest synchronizacja w ich systemie, to normalne

nawet nie chodzi o tzw. dym.nie przez booking, po prostu moja stronka rezerwacji (formularz) jest wygodniejsza, nie wymaga logowania, nie chcę aby setki osób zasypywały mnie jakimis smsami czy telefonami jak mam aplikację do tego, co mega wk.wia..

nie trzeba żadnego logowania, nawet nie trzeba podawac telefonu czy maila
Pobierz
źródło: comment_1655571319z3EIooCD1LxRNvdXyBZe46.jpg