Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
#pracbaza #prawo #urzedasstory #informatyka #kiciochpyta #pytaniedoeksperta
Pracuje w urzędzie i 1 raz się z taką sytuacją spotykam.
Ogłaszałem przetarg na 10 komputerów stacjonarnych.
No i 5 firm zgłosiło oferty do przetargu

W specyfikacji napisałem że

"Komputer ma posiadać co najmniej 6 portów USB typu A z czego co najmniej dwa porty USB z przodu obudowy. W tym 2 porty typu A to USB 2.0"
No i wszystkie firmy, oprócz jednej, przestawiły ofertę z komputerami gdzie ma 8 portów: 6 portów 3.0 i 2 porty 2.0
No a ta firma co dała najniższą ofertę przedstawiła pc który ma 6 portów usb 3.0

Odrzuciliśmy ją bo nie spełnia naszej specyfikacji.
A oni nas straszą sądem, że prawo zamówień publicznych dopuszcza zaoferowanie lepszego sprzętu.

Ja to rozumiem. Tylko dla mnie lepszy sprzęt byłby wtedy gdyby zaoferowali
- np. 2 porty USB 2.0 lub więcej sztuk oraz:
- np. 10 portów USB.3.0 LUB WYŻSZE

A nie 6 portów USB 3.0 bo " port 3.0 jest "lepszy" od 2.0"
#zamowieniapubliczne
Może @Watchdog_Polska podpowie ;(

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #62ac24ac08ce78ea7e2cf432
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: sokytsinolop
Wesprzyj projekt
  • 31
@AnonimoweMirkoWyznania: Chyba macie w urzędzie radcę prawnego który wam akceptuje SIWZ-y :v bo zasadniczo od PZP to potrzebny jest prawnik który to mniej więcej ogarnia.

Zresztą, niech i sobie to do KIO zaskarżą, tobie nic a to nie zrobią. W tym kraju urzędnicy nie bekli za rozkopanie całego województwa kujawsko-pomorskiego #!$%@? przetargiem albo setkami upadłości podwykonawców, a nie za odrzucenie oferty na 10 komputerów ( ͡° ͜ʖ ͡°
via Wykop Mobilny (Android)
  • 31
@jszq: @zapsu28: @Urodzony: są urządzenia (gówniane, ale są) które nie działają z kontrolerem usb 3.0. Osobiście spotkałem kabel OBD z taką przypadłością, ale słyszałem o czytniku kart z podpisem cyfrowym który był podobnie narowisty. Rozwiązaniem było podpięcie przez hub USB 2.0.

Główne pytanie jest do OPa dlaczego akurat wyspecyfikował usb 2.0, czy pod konkretne urządzenia czy tak sobie. Bo w ogólnym przypadku to oferent inho ma rację.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 15
@AnonimoweMirkoWyznania: Widać przetargu nie wygrał podstawiony przez ciebie januszex, który w XXI wieku #!$%@? ci w USB2.0...
Nawet zakładając tak jak @hitherto pisze, to wciąż szukanie jakiegoś jebla z 2.0-only portami, sprawi że reszta specki też będzie gorsza bo albo ktoś da antyk, albo jakąś droższą konstrukcję, byleby miała te porty. Czego oczywiście dałoby się uniknąć właśnie przez zakup jakiegoś huba, jeśli już macie w urzędzie jakiegoś parcha, co działa tylko
@AnonimoweMirkoWyznania: oferent ma rację, sprawę w sądzie przegracie
@AnonimoweMirkoWyznania: no nie do końca można poza ustawa, bo typy wydatków sumują się z całego roku, więc jak teraz kupi 10 kompów poza ustawą to do końca roku na zakupy z tego typu wydatków czyli komputery, myszki, klawiatury, monitory nie może wydać w sumie więcej niż wynosi próg na zapytanie ofertowe.
Zapisy SWZ bo teraz nie używa się już SIWZ wyraźnie mówią o minimum. Jeżeli 3.0 jest kompatybilne z 2.0 a są to wykonawca ma rację. Nikogo nie obchodzi że 3.0 może nie być kompatybilne z jakimś softem czy sprzętem. Wymóg został spełniony. Co innego jakbyś o kompatybilności wspomniał z SWZ. Na przyszłość stosuj zapisy że chcesz dokładnie tego co chcesz a nie minimum.