Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
#pracbaza #prawo #urzedasstory #informatyka #kiciochpyta #pytaniedoeksperta
Pracuje w urzędzie i 1 raz się z taką sytuacją spotykam.
Ogłaszałem przetarg na 10 komputerów stacjonarnych.
No i 5 firm zgłosiło oferty do przetargu

W specyfikacji napisałem że

"Komputer ma posiadać co najmniej 6 portów USB typu A z czego co najmniej dwa porty USB z przodu obudowy. W tym 2 porty typu A to USB 2.0"
No i wszystkie firmy, oprócz jednej, przestawiły ofertę z komputerami gdzie ma 8 portów: 6 portów 3.0 i 2 porty 2.0
No a ta firma co dała najniższą ofertę przedstawiła pc który ma 6 portów usb 3.0

Odrzuciliśmy ją bo nie spełnia naszej specyfikacji.
A oni nas straszą sądem, że prawo zamówień publicznych dopuszcza zaoferowanie lepszego sprzętu.

Ja to rozumiem. Tylko dla mnie lepszy sprzęt byłby wtedy gdyby zaoferowali
- np. 2 porty USB 2.0 lub więcej sztuk oraz:
- np. 10 portów USB.3.0 LUB WYŻSZE

A nie 6 portów USB 3.0 bo " port 3.0 jest "lepszy" od 2.0"
#zamowieniapubliczne
Może @Watchdog_Polska podpowie ;(

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #62ac24ac08ce78ea7e2cf432
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: sokytsinolop
Wesprzyj projekt
  • 31
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

A jeżeli postępowanie dofinansowane jest z UE to już w ogóle daj sobie siana bo kontrola Cię zje jak zobaczy jakieś wzbudzające podejrzenia akcje typu bójka z potencjalnym wykonawcą. Poddaj się, jak coś bedzie nie tak to zaskarża wasz wybór ci pozostali wykonawcy. Ale w sumie z powodu takich groszy... Nie sądzę
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 38
@AnonimoweMirkoWyznania: kiedy człowiek prowadzi swoją firmę od 15 lat i potem czyta jakie ogromne problemy mają urzędy i na co wydają kasę podatnika, a potem sobie myśli, że proces zakupowy komputera w jego firmie to 15 minut, bo komputer ma zarabiać, a nie spełniać jakieś wymagania do tego ile ma mieć dziurek z przodu, a ile z tyłu.
Tym bardziej, że ten jakże skomplikowany problem inżynieryjny załatwia hub za 15
resuf - @AnonimoweMirkoWyznania: kiedy człowiek prowadzi swoją firmę od 15 lat i pote...

źródło: comment_1655532164gzr5CEeKAIIMyD5AVtnYTf.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@AnonimoweMirkoWyznania: Xenomorfeusz
Niedawno coś popsuli że nawet jak nie kwalifikuje się na przetarg to musi i tak iść przez platformę zamówień publicznych. Nie znam się na tym ale wśród publicznych klientów prawie wszyscy na to psioczą.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Urodzony: Może korzystają z Windows 7, może z jakiś specyficznych starych urządzeń które nie zadziałają z nowszymi kontrolerami, to w końcu polski urząd gdzie takie antyki nie są niczym niezwykłym.
  • Odpowiedz
Przyznaj że się dogadałeś już z jakąś firmą na konkretny model tylko ktoś ci zburzył plany oferując lepszy sprzęt.
  • Odpowiedz
To ja OP: Może wyjaśnię.

1. Ja nie napisałem co najmniej tylko napisałem "co najmniej 6 portów USB A w tym dwa USB 2.0" - co najmniej tyczy się ilości portów a nie jakie to są porty. Tak twierdzi też nasz radca prawny, że napisałem "w tym" więc takie chcemy i ich odrzucić. Ale nasz radca ma złą opinię i nie wiem czy go słuchać.
2. Czemu USB 2.0 nierozumiem waszych zarzutów, że to jakiś "gówno" sprzęt, na ddr4, procesor 12k pkt, to jest urząd a nie NASA. Specyfikację zresztą pisałem na podstawie komputerów które mamy czyli DELL lub FUJITSU - dlatego, chciałem żeby zaoferowali to "samo" to przynajmniej części zamienne mam - tylko 1 sprzedający zaoferował tego HP.
3. Nie chcę ich udupić specjalnie bo różnicą między 1 a 2 ofertą to 673 zł. Boje się tego, że pozostałe firmy wtedy zaczną nas skarżyć bo pisał pan 2 porty USB 2.0 to dlaczego wybraliście te firmę - mogła przecież zapytać czy dopuścimy 6 x 3.0 a oni nie zapytali.
4. Co do sprzętu i kompatybilności, to jest urząd, my mamy tutaj sprzęt z PRL - tu drukarki i skanery potrafią mieć po 20 lat. I serio mamy dwie drukarki igłowe które tylko i wyłącznie drukują na windows 7 i porcie 2.0 - no ale nie broniłbym się tym dowodem o kompatybilności, bo kto normalny używa 20 paro letni
  • Odpowiedz
LuksusowaAlpaka:
@OP: Niestety ale jeśli specyfikacja była taka jak napisałeś to mają rację. Nie ma uzasadnienia do wymagania USB 2.0 gdy 3.0 jest w pełni kompatybilne wstecz. Jest to lepszy sprzęt który spełnia wymagania i dodaje coś jeszcze. Zasadnym byłoby wpisanie co najmniej 2 porty USB 3.0 ale na odwrót już nie.

Nie czuje w czym problem. Liczba portów się zgadza, tylko dali nowsze. Czyli lepiej.

@zapsu28: Najprawdopodobniej chciał ustawić
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania:
Najtańsza firma ma rację. Do KIO nie pójdą bo za mała wartość i szkoda zachodu, ale za odrzucenie oferty powinni narobić maksymalnego smrodu ( ͡° ͜ʖ ͡°)

No i zmieńcie radcę prawnego bo pakuje na minę.
"co najmniej 6 portów USB A w tym dwa USB 2.0" - taki zapis można przeczytać także jako min. 4 porty usb 1.1 i 2 porty 2.0, a ktoś
  • Odpowiedz