Wpis z mikrobloga

Mam ziomka, ktory mial astre opc 240KM na sportowych szerokich kapciach, czesto jezdzil "dynamicznie" (jc nie pochwalam tego), ale jak spadl deszcz to zawsze jechal nadwyraz spokojnie i wspominal o aquaplaningu. Jak widac mozna, tylko cos w glowie trzeba miec a nie tylko pedal gazu w podloge i nagrywanie story na insta
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Rozumiem, ze jak pada deszcz na drodze najwyzej klasy czyli autostradzir to Panowie jedziecie cala droge 50km/h bo gdzies na odcinku 300km moze byc koleina pelna wody? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Lub po prostu zle zrobiona droga i woda w miejscu stoi. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Proponuje zwolnic do 20km/h bo moze gdzies czychac plama oleju. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@JanDzbanPL: gość pisze o skutku własnego braku umiejętności jakby to była przyczyna wypadku. Ciekawe czy sam w to wierzy, czy jednak w głowie jest jakaś refleksja, że po prostu zapi*rdalał na prostej, na mokrym asfalcie i nie opanował samochodu.
  • Odpowiedz
@Krupier: i taka eMka mogła jechać 100-110. szerokosc opony zmniejsza docisk i zwieksza powiechnie do aquaplaningu. to BMW ma dosyc szerokie opony, faktycznie mogl to byc po prostu neiszczesliwy wypadek.
  • Odpowiedz
jako ciekawostka, aquaplaning jakoś nie chce występować jak się jedzie do 100 km/h, za to przy 160 km/h już tak ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Kupamilosci: @yeloneck: czynnikiem decydującym o wystąpieniu aquaplaningu jest ilość wody jaką opony są w stanie odprowadzić a nie prędkość sama w sobie. Być może Fabia na dobrych oponach o szerokości 165 przejedzie ten odcinek z prędkością 160 kmph a sportowe
  • Odpowiedz
@aarahon: ja tylko ze swojego doświadczenia wnioskuję. Raz właśnie lekko popadało by sie zdawało, ale jak przy 160 mnie zarzuciło to majty do wymiany i od tego dnia w deszczu jeżdżę powoli.
  • Odpowiedz
@duzy-Joe:

Ta cała "akwaplanacja" dzieje się tylko jak ktoś srogo #!$%@?.


Uja prawda, mnie poniosło raz, po ulwie na A4ce za Katowicami a jechałem może ze 110, wszyscy mnie wyprzedzali ale kałuża była na prawym pasie ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz