Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@domelradom: ogólnie to fajnie, że jesteś świadomy, masa ludzi teraz płacze, że ich dorarca kredytowy im mówił, że tak nie będzie. No spoko, doradca kredytowy to typ, który zarabia na tym, że Ci sprzeda kredyt, więc co miał mówić "chłopie nie bierz, bo stopy za rok poleca w górę"? XD
  • Odpowiedz
  • 0
@domelradom to jest nie bandytyzm a analfabetyzm matematyczny. Jak się bierze kredyt z ratami równymi na 20-30 lat. Na co liczyłeś że inflacja ci zje kredyt i na początku nie będziesz spłacał kapitału i jakoś to będzie.
Skąd wogole taki ped na raty równe?
...miałem się rozpisać ale szkoda czasu
  • Odpowiedz
@Krupier: weź sobie excela i zrób symulacje dla oprocentowania 2% zobacz jak zmienia się rata kapitałowa. Później zmień sobie na 9% i zobacz ile mniej spłacasz kapitału na początku a ile na końcu. Im dłużej trwa wysokie oprocentowanie tym więcej do spłaty przerzucasz na koniec. Tego czego nie spłacisz z kapitału na początku zostanie ci na później i rata nie wróci do tej początkowej. Pomys sobie ze stopy zostaną takie
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@BudgetRevolution:

Możesz tłuc ile chcesz, ale ja widzę jak mnie bank liczy i mi się to nie zgadza.


Mi się wysokość którejś raty nie zgadzała o ok 300zl względem wyliczeń z Excela, wysłałem maila do banku z zapytaniem skąd takie naliczenie, po czym bez słowa wyjaśnienia dostałem zwrot ~290zl ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@TheGreenBastard: To jest wynik #!$%@? polityki monetarnej. Jeśli sensownie zarządza się stopami to nie ma takich zjazdów, ale #!$%@? wszystko było pompowane pod polityke przez tych idiotów, dawno już mówiono że stopy powinny być wyższe. Jak ktoś ma #!$%@? planować zakup mieszkania jeśli ma cenę 2000-4500, to jakbyś zaszedł do dewelopera i powiedziałby CI że mieszkanie będzie kosztować 400000-800000 proszę sie zdecydować na zakup. Ci co budują domy też nie
  • Odpowiedz
@Dorth: @v1lk: @Nemrod: @yggdrasil: @Cierniostwor: Przedstawiacie typowe myślenie, że coś jest albo czarne (wina banków oraz rządu) albo białe (wina tych co podpisali umowę) a odcieni szarości to nie widzicie. Każdy ogarnięty wie, że kredyty hipoteczne na zmiennej w Polsce to jest lichwa, każdy wie, że jesteśmy ruchani przez banki, które oferują czasami stałą stopę na 5 lat (iks #!$%@? de). Wiemy co robi rząd i partyjny Glapiński, który za późno dostał polecenie ogarniania inflacji. Nie zmienia to faktu, że ktoś te umowy podpisał, wielu nawet nie wiedziało jak to działa i co oni podpisują. Wielu wiedziało a i tak się godziło bo gdzieś trzeba mieszkać - przeliczyli sobie do ilu dadzą radę jeśli rata wzrośnie. Tutaj jest wiele etapów, które zostały #!$%@?. Według mnie:

1. Brak ryzyka ze strony banku i lichwiarskie oferty kredytów. To dla mnie najważniejszy punkt.
2. Rząd i jego działania a w zasadzie ich brak.
3. Pandemia + wojna + rozdawnictwo.
4. Napompowana bańka mieszkaniowa - przeświadczenie, że to może tylko rosnąć. A tutaj znowu rośnie tam gdzie jest popyt - duże miasta, spadnie tam gdzie nie ma - #!$%@? górne. Ewentualnie pojawią się oferty w dużych miastach od osób, które nie udźwigną
  • Odpowiedz
Czyli jak firma lub państwo bierze kredyt na kluczową inwestycję bo jej nie stać by ją zrealizować za gotówkę to znaczy, że działa ponad stan i nie powinno to mieć miejsca?


@Krupier: Jeżeli państwo/firma są świadome ryzyka, że mogą w pewnym momencie być niewypłacalni i wiedzą co w takiej sytuacji zrobić - nikt nie ma bólu dupy
Jeżeli państwo/firma widzą, że jak pożyczą miliard złotych i będą sobie mogli wybudować
  • Odpowiedz