Wpis z mikrobloga

@v1lk: 99% u mnie w uk ma stałe, jak nas niby „rucha”? Kredyt mojej dziewczyny na stałym to 1.3%. To dobra cena jak za bezpieczeństwo na x lat. Cwaniacy brali na zmiennych 0.1%.
  • Odpowiedz
@domelradom: Wziąłeś jak dawali i teraz jest #kwiczenieowiec

Ile set tysięcy ? 500 brałeś? przy zarobkach nawet 12k na ręke trzeba być nierozsądnym, ale głupi ludzie nie wiedzą ile to jest 1% w skali roku miesięcznie, to czego tu wymagać
Jeśli biorę jakieś dobro za które będę płacił najbliższe 30 lat wypadałoby sprawdzić jak kształtowała się cena tego dobra 25-30 lat wcześniej

Na rynek wrócą nieruchomości od ludzi
  • Odpowiedz
@TheGreenBastard: Analiza wsteczna zawsze skuteczna. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Trwala no i co? Glapczajld nie podwyzszal stop, mowil ze zostana na niskim poziomie to co mieli kredyciarze robic? Biec po stala rate?( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Dorth: Serio ktos wierzyl ze zerowe stopy będa po takim dodruku? Jak widac 2xReligia i 0xEkonomia w szkole robi swoje
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Esarmist no i to jest już #!$%@? bandytyzm w czystej postaci

@domelradom: generalnie to warunki były znane w momencie podpisywania umowy, ryzyko. Jeden trafił i spłacił tanio, drugi nie trafił, trzeci nie wziął, więc go to nie ruszało bezpośrednio
  • Odpowiedz
@uriel_ck: nie ma od tego ucieczki, bo wszędzie się porobiło. Wy oczekujecie sprawiedliwości, ale od czego ja się pytam. Zawsze każdy będzie ciągnąć w swoją stronę, żeby nie być stratnym. Bank nie jest instytucja charytatywna oraz on do nikogo nie przyszedł, żeby brać kredyt na pół miliona. Mi bardziej chodzi o to, że jest płacz w całej Polsce i zaraz wyjdzie, że bd im spłacał kredyt...
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Krupier: bo spłacasz teraz mniej kapitału niż przed podwyżka. Cała różnica będzie rozłożona na resztę rat :) wiec im dłużej to potrwa tym bardziej oddalisz się od raty początkowej.

Dla przykładu jak masz 600k na 300 rat - 25 lat to średnia rata kapitału powinna wynosić 2k. Teraz spłacasz 150 zeta. Matematykę zostawiam tobie :)

@Lancernik:

No, ale jak stopy (a raczej wibor czy inny wskaźnik w przyszłość)
  • Odpowiedz
@v1lk: przecież sytuacjs jaką mamy jest podobne do tej w reszcie Europy. Podwyżki stóp to sposób na walkę z inflacją. Te stopy już dawno powinny być wyzsze i tak jak mamy cykle koniunkturalne tak i cykle podwyżek i obnizek stop. Ja biorąc kredyt jednak zrobiłbym sobie pożarna górkę idąc w tzw. równe raty w których w niższym tempie splaca się kapitał. Moje szczęście że już jestem po tych zabawach i
  • Odpowiedz
@domelradom: to jest smutne. Widzę, w komentach, że zgrywasz twardziela, ale muszę przyznać że to nie jest fair. Wkurzają mnie wpisy, że trzeba było czytać umowę, że ryzyko było wiadomo, że tylko debile nie wiedziały że coś takiego może grozić.


Moje pytanie brzmi, gdzie jest granica strachu/paranoi? Ludzie powinni mieć prawo do dachu nad głową (jeśli nie są obibokami ofc), niestety gospodarka tak działa i nie znam rozwiązania problemu, żeby
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
bo jak mnie nie stać to nie kupuje, a jak kupuje jak mnie nie stać to żyje ponad stan, czego w tym nie rozumiesz?

@Esarmist:

Czyli jak firma lub państwo bierze kredyt na kluczową inwestycję bo jej nie stać by ją zrealizować za gotówkę to znaczy, że działa ponad stan i nie powinno to mieć miejsca?
  • Odpowiedz