Wpis z mikrobloga

, to ci ktorzy stoja od 2km na lewym cie nie wpuszcza i beda trabic 'ze sie #!$%@?'


@cadcadcad: Typowym zachowniem polskich kierowców jest, że jak jadą na lewym pasie i widzą, że ktoś chce z prawego wjechać, włączając uprzednio kierunkowskaz, to przyspieszają, by im to unimożliwić. Wcale się nie dziwię, że ludzie boją się, że nie dadzą racy zjechać na lewy na czas.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Wormditt: ten dzban nawet za kierownicą nie siedział, więc szkoda gadać. Ale masz rację w 100% brak jakiejkolwiek edukacji o poruszaniu się na drogach właśnie skutkuje czymś takim. Na PW prowadziłem rozmowę z innym gościem i zastanawiałem się właśnie, czemu u nas jest taka przepaść w porównaniu z Niemcami w tym temacie
  • Odpowiedz
kolego, to był sarkazm i odpowiedz na wysryw typa, który ma w dupie przepisy.


@cichooo: >90% kierowców w PL ma w dupie przepisy, bo jeżdżą ponad limit. Polscy kierowcy to dzicz a jazda na ekspresówkach to dżungla.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@cadcadcad: to współczuję ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@nikifor: właśnie temu zacznijmy może być uprzejmi na drodze dla innych to może zacznie to do nas wracać? Sam staram się w mieście wpuszczać ile się da, tak by nie blokować ruchu i pomagać rozładować skrzyżowania. Polecam spróbować.
  • Odpowiedz
@onuceSzatana:

trzy pasy na drodze to już naprawdę raj i można jeździć sobie płynnie jakkolwiek

Właśnie prawo mówi, ze nie można ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Tak jak wspomniałam, to Ty powinieneś być z prawej strony jeśli można Cię z prawej wyprzedzić z podobna prędkością. Jeśli nie możesz nazwać jazdy środkowym pasem ciągłym wyprzedzaniem, to właśnie powinieneś być bardziej z prawej. To się tyczy każdego pasa, także jak jest droga z dwoma pasami w jedną stronę. Jeśli jadąc lewym nie możesz powiedzieć, ze wyprzedzasz, to powinieneś być na prawym.
Moim zdaniem przepis jest bardzo życiowy i znacznie ułatwia życie i sprawia, że jazda jest
  • Odpowiedz
@cichooo w Niemczech widziałem taki "road rage" w wykonaniu kierowców żeby pokazać właśnie typowi który jedzie środkowym pasem żeby zjechał na prawy skrajny, lecą lewym po czym po wyprzedzeniu typa który jedzie środkowym zjeżdżają na prawy skrajny pas i kontynuują jazdę bez hamowania przed maską itd
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@nikifor: jazda ponad limit według mnie nie jest aż takim problemem w porównaniu z tym, że większość nie ma orientacji tego co się dzieje naokoło nich. Bardzo mało ludzi ma nawyk patrzenia w lusterka co chwilę, co jest niesamowicie ważne w mieście, ale i bardzo ważne na trasie.
  • Odpowiedz
@onuceSzatana: A co do #!$%@? - późniejszy twój komentarz. Nieprawda, mój samochód ledwo wyrabia do limitu w tej chwili (turbina do regeneracji, a że jeżdżę rzadko, to mam to w dupie), a mimo to zdarza mi się być blokowanym przez debili co nie potrafią zjechać na prawy pas.
  • Odpowiedz
@cichooo O tak, nic innego tak bardzo nie wpienia na drodze jak mistrzowie środkowego pasa. Zawsze wyprzedzam takich delikwentów z prawej i trąbie przez cały czas trwania manewru - raz, żeby taki niedzielny kierowca przypadkiem we mnie nie wjechał, a dwa, że może cos dotrze to tego pustego łba.
  • Odpowiedz
Chyba nie zrozumiałeś sytuacji. Ten wyprzedzający może cały czas jechać prawym pasem


@maad: no to mi to absolutnie nie przeszkadza. Jadę sobie prawym i #!$%@?. Wyprzedzam płynnie, a i jeśli będę chciał zmienić na środkowy to jestem na pierwszeństwie względem tych z lewego więc same plusy. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
jazda ponad limit według mnie nie jest aż takim problemem w porównaniu z tym, że większość nie ma orientacji tego co się dzieje naokoło nich.


@cichooo: xD No tak, znów typowy wykręt #!$%@?. Powtórzę: Nie ma ważniejszych i mniej ważnych przepisów. A największym źródłem zagrożeń jest rónica prędkości pojzadów - jak wszyscy jadą podobnie, to jest dużo bezpieczniej. Widać to w tunelu pod Ursynowem. Także mylisz się bardzo. Widać, żeś
  • Odpowiedz
ta, pamiętam, że na nauce jazdy uczyli mnie właśnie, że prawy pas jest zarezerwowany dla Daewoo Tico, tirów i furmanek z gnojem.


@cichooo: stary mnie tak uczył, na szczęście mam swój rozum xd
  • Odpowiedz
@cichooo: to zależy jeżeli na drodze masz 120 a jedziesz 140 np ale za toba gna zjeb 200 to nie zawsze musisz królewiczowi zwalniać. Jak ktoś jedzie 200 i ponad to dla mnie to zjeb umysłowy i morderca najczęściej. Tym bardziej jak to nie jest odcinek za miastem. Tak samo jak ktos podjeżdża Ci na sam zderzak czasem bo niektórzy tak jadą czy to prawym czy lewym pasem to lepiej
  • Odpowiedz