Wpis z mikrobloga

@cotamguwniaki jak podpisywałam aneks na stałe w ING i wspomniałam o wakacjach i spłacie kapitału Pani tylko się uśmiechnęła ( ͡º ͜ʖ͡º) powiedziała że w przypadku wakacji covidowych nie mialo to u nich żadnego wpływy na nic ( ͡º ͜ʖ͡º)
@marcpol: dzisiaj bylem w ING podpisac aneks o zmiane raty z malejacej na rowne i cos tam baba mruczala na wspomnienie o tych wakacjach


@cotamguwniaki: Takie informacje nie są zgodne z rzeczywistością. Nie ma podstaw, aby sądzić, że korzystanie z wakacji kredytowych utrudni w przyszłości uzyskanie nowego zobowiązania.

Zwracam uwagę na to, że nawet wakacje covidowe nie były przez zdecydowaną większość banków raportowane do BIK jako restrukturyzacja. Nie stanowiło to
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@cotamguwniaki: mam maly kredyt, przy duzym bym bral ;) w chwili obecnej boje sie wziac by pozniej przy kolejnym kredycie nie wyszlo, ze bralem wakacje kredytowe czyt. mialem problemy ze splata :( banki moga to w ten sposob interpretowac, wole tego uniknac
mam maly kredyt, przy duzym bym bral ;) w chwili obecnej boje sie wziac by pozniej przy kolejnym kredycie nie wyszlo, ze bralem wakacje kredytowe czyt. mialem problemy ze splata :( banki moga to w ten sposob interpretowac, wole tego uniknac


@100mph: jeśli się boisz już jesteś niewolnikiem. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Nikt cię nigdzie nie zaraportuje, jeśli spłacasz regularnie i nie masz zaległości to nie będzie
@njay bardziej mówię o perspektywie osoby która planuje spłacić kredyt w krótkim terminie. Wtedy opłaca się wziąć obligacje i przesunąć spłatę o 7 miesięcy bo oprocentowane są niemalże tym samym wskaźnikiem stopa referencyjna vs WIBOR. Tutaj nie ma ryzyka, jest to czysty zysk. Przy oprocentowaniu inflacja jesteś pierwszy rok w plecy, a w kolejnych latach nie wiadomo jaki będzie stosunek inflacja - podatek belki do WIBOR+marzą banku.