Wpis z mikrobloga

#scam #gls #niebezpiecznik #oszukujo #zaufanatrzeciastrona #hacking #informatyka #bezpieczenstwo #bezpieczenstwowsieci

@niebezpiecznik-pl @ZaufanaTrzeciaStrona

Patrzcie jakiego SMS od GLS dziś dostałem. Pierwsze co pomyślałem, że to scam jednak zadzwoniłem dla pewności do GLS i okazuje się, że faktycznie oni wysyłają takie SMSy. Skąd klient GLS ma wiedzieć czy to ktoś nie podkupił sobie numeru i nie podszywa się nabijając usługi SMS premium?
Pobierz wmw987 - #scam #gls #niebezpiecznik #oszukujo #zaufanatrzeciastrona #hacking #informa...
źródło: comment_1655104929jhFs9CMf48rYh9zQWzbGSb.jpg
  • 223
@wmw987:

Cała sztuka polega na

1. Przygotowaniu identycznego SMS z tego samego numeru jak robi to GLS Polska i ustawienie numeru premium jako "numeru kuriera"

2. Przekonaniu kogoś, żeby wysłał PIN z wiadomości pod numer podany w wiadomości jako numer kuriera- a to raczej nie jest trudne i niemożliwe #durszlaki2022 szczególnie patrząc na te komentarze tutaj pod moim wpisem i poziom zrozumienia o czym pisze.

no i co ma do tego
@ZmutowanaFrytkownica:

Ja tam uważam, że rozwiązanie z aplikacją jest lepsze i bardziej nowoczesne i masz oficjalne sklepy dla IOS czy Android gdzie możesz taką apke pobrać. Natomiast jak ktoś wysyła kod PIN i mówi, że możne go podać kurierowi to nic tylko czekać aż boty zaczną SMSy wysyłać identyczne i zawsze ktoś się nabierze a taką osobę potem policji namierzyć jest trudno.
nic tylko czekać aż boty zaczną SMSy wysyłać identyczne i zawsze ktoś się nabierze a taką osobę potem policji namierzyć jest trudno.


@wmw987: i jakoś do tej pory żadnego takiego smsa nie dostałem, ale za to dostaje smsy, że przesyłka została wstrzymana, bo brakuje złotówki lub pobierz aplikacje z linka, żeby móc dalej odbierać paczki.
#!$%@? są ci oszuści, taki piękny pomysł na tacy im dajesz, a oni z tego nie
@wmw987: Aaaa, wydaje ci się że musisz ten pin odesłać smsem i wtedy aktywujesz przypadkiem jakaś usługę premium? To nie, ten pin podajesz panu jak przychodzi i on to sprawdza w jakimś swoim magicznym systemie ze się zgadza (może tez kwestia ze rodo i zamiast pokazywać dowodu osobistego ze to ty, to wysyłają numer po którym można cię zidentyfikować)