Wpis z mikrobloga

#scam #gls #niebezpiecznik #oszukujo #zaufanatrzeciastrona #hacking #informatyka #bezpieczenstwo #bezpieczenstwowsieci

@niebezpiecznik-pl @ZaufanaTrzeciaStrona

Patrzcie jakiego SMS od GLS dziś dostałem. Pierwsze co pomyślałem, że to scam jednak zadzwoniłem dla pewności do GLS i okazuje się, że faktycznie oni wysyłają takie SMSy. Skąd klient GLS ma wiedzieć czy to ktoś nie podkupił sobie numeru i nie podszywa się nabijając usługi SMS premium?
wmw987 - #scam #gls #niebezpiecznik #oszukujo #zaufanatrzeciastrona #hacking #informa...

źródło: comment_1655104929jhFs9CMf48rYh9zQWzbGSb.jpg

Pobierz
  • 223
Serio zdecydowana większość tutaj nie wykazała się umiejętnością czytania ze zrozumieniem bo kompletnie nie zrozumiała o co mi chodziło w tym wpisie. Serio na wykopie nie dziwi mnie ten fakt.

Jedynie paru mirków wykazało się na tyle umiejętnością myślenia, żeby zrozumieć o czym tak naprawdę napisałem i nie każdy z nich się ze mną zgodził co do tego, że scam ten może być skuteczny w dzisiejszych czasach. Szanuje ich opinię mimo to
@wmw987: wszystko rozchodzi się o to że ten scenariusz ataku się nie powiedzie. Nie ma takiej możliwości. Jedynym sposobem w tym wypadku jest zmiana pinu na link który do pinu prowadzi ale zasada jest ta sama co w przypadku innych oszustw - nie otwieraj podejrzanych linków i nie podawaj swoich danych tam gdzie nie ma takiej konieczności. Samo podanie tego pinu kurierowi podczas rozmowy nie sprawi że ktoś na nas zarobi.