Wpis z mikrobloga

#scam #gls #niebezpiecznik #oszukujo #zaufanatrzeciastrona #hacking #informatyka #bezpieczenstwo #bezpieczenstwowsieci

@niebezpiecznik-pl @ZaufanaTrzeciaStrona

Patrzcie jakiego SMS od GLS dziś dostałem. Pierwsze co pomyślałem, że to scam jednak zadzwoniłem dla pewności do GLS i okazuje się, że faktycznie oni wysyłają takie SMSy. Skąd klient GLS ma wiedzieć czy to ktoś nie podkupił sobie numeru i nie podszywa się nabijając usługi SMS premium?
wmw987 - #scam #gls #niebezpiecznik #oszukujo #zaufanatrzeciastrona #hacking #informa...

źródło: comment_1655104929jhFs9CMf48rYh9zQWzbGSb.jpg

Pobierz
  • 223
@Andczej: @Bekovsky: @fizzly: @martinlubpl:

Ok skoro nie rozumiecie mechanizmu opisze to prosto.

Wystarczy, że oszust wykupi sobie numer pod który się podszywa na centrali ( było od tym głośno ostatnio jak dzwoniono do polityków opozycji i ktoś podszywał się dzwoniąc z numerów ich dzieci i mówił- Pani syn/ córka nie żyje- po czym się rozłączał. Nie jest to trudne i taką osobę trudno jest namierzyć.

https://spidersweb.pl/2022/01/politycy-grozby-smierci-spoofing.html

Stanowisko GLS
@wmw987: @Andczej: gość chyba myśli, ze jak ktoś w sms dostanie info, ze ma podać jakiś pin kurierowi, to ktoś podszywając się pod GLS doda do sms linka i tam osoba poda ten pin, aktywując płatność czy usługę premium.

Ale to idiotyczne, bo zysk z bezpiecznego odebrania paczki takim pinem jest większy niż zagrożenie - trzeba być kompletnym #!$%@? drzewem, zeby przy informacji "podaj pin kurierowi", łapać się na podawanie