Wpis z mikrobloga

Mirki, mam dylemat.
Chciałem zobaczyć jak wygląda rynek IT w mojej specjalizacji (czy dobrze zarabiam na dzień dzisiejszy, stanowisko seniorskie), złożyłem CV, przeszedłem rozmowę i dostałem umowę na stół.
B2B, płatne urlopy, pozostałe benefity jak w aktualnej firmie, przy czym oferta 100% remote, a w aktualnej mogę z domu albo z biura.
Oferta w nowej firmie to +70% (fixed price, sam zaproponowałem tę stawkę) natomiast w aktualnej po rozmowie z szefem dostałem propozycję +35% i nie wiem co zrobić ( ͡° ͜ʖ ͡°)
(atmosfera, ludzie, projekty, technologie są spoko, cały czas nowe rzeczy)
Co byś wybrał i dlaczego?
Dodam, że w nowej firmie zajmował bym się tylko częścią rzeczy, które robię w aktualnej (znacznie większa firma).

#pracbaza #pracait #programowanie #programista15k #programista25k

Co byś wybrał?

  • +35% w obecnej 15.0% (30)
  • +70% w nowej 85.0% (170)

Oddanych głosów: 200

  • 15
Ja bym wolał zostać, za duże ryzyko teraz


@Dolan: no właśnie to mam z tyłu głowy, widzę co może się dziać na jesień, a nowy narybek, z wyższymi stawkami może polecieć aniżeli osoby, które są dłużej ( ͡° ͜ʖ ͡°) tak to widzę
@bizancjo: nie sraj żarem, bierz kasę, jak będzie źle to co za różnica czy w nowej czy starej. Źle to może będzie przez mały moment, chociaż tego nie widać póki co i jest mega ssanie. Potem bogaci ludzie nie będą chcieli trzymać wiecznie kasy i zaczną znowu inwestować
@bizancjo: a teraz też jesteś na b2b? jaki staż w aktualnym miejscu?
Jeśli będą jakieś problemy w gospodarce to duża kontraktornia teoretycznie łatwiej utrzyma jakiś klientów niż mały SH. Jeśli masz oszczędności to zaryzykowałbym nowe miejsce.