Wpis z mikrobloga

Ej kto tu ma pierwszeństwo? xD

Prawko zdałem 7 lat temu. Do tej pory jeżdżę bez przypałów, ale mam chyba braki, bo wczoraj byłem na takim skrzyżowaniu jako niebieski, na szczęście, skrzyżowanie puste było, ale miałem mindfuck co by było gdyby była sytuacja jak na obrazku

#prawojazdy #prawo #polskiedrogi #niebieskiepaski #rozowepaski #samochody #motoryzacja
Pobierz wezidzsobie - Ej kto tu ma pierwszeństwo? xD

Prawko zdałem 7 lat temu. Do tej pory...
źródło: comment_1654865625v5M3jsEvQnrK5TJWfV2WzH.jpg
  • 103
@wez_idz_sobie Jakbyś jechał od strony ustąp pierwszeństwa "z góry" a drugi kierujący też jechałby od strony ustąp pierwszeństwa "z prawej" to też nie wiedziałbyś?

PS. Dobrze ze nie jechałeś od strony fioletowego na pałę prosto bez ustępowania bo jakby coś jechało to byś się dowiedział kto ustępuje.
@wez_idz_sobie No to w takim razie jak już napisali wyżej z dołu i z lewej to jest to samo :)

Lub wersja dla jadących prosto cały czas drogą z pierwszeństwem bez kierunkowskazu - pierwszeństwo jadącego z naprzeciwka skręcajacego w prawo niebieskiego nad skręcającym w lewo fioletowym. Proszę tylko nie hejtowac i nie kazac mi oddawać PJ - to jest tylko interpretacja niezgodna z oficjalną, której to interpretacji nie chcę komentować.