Wpis z mikrobloga

A ludzie chodzą do pracy tylko i wyłącznie dla pieniędzy.


@CastleBuilder: Bzdura. To tak jakby powiedzieć, że dzieci chodzą do szkoły tylko i wyłącznie by się uczyć. Teraz wyobraź sobie jak wyglądałoby Twoje dzieciństwo gdyby faktycznie tak było, a doświadczenie ze szkołą ograniczałoby się do przychodzenia i siedzenia w ławce po czym powrotu do domu. Bez zabawy na przerwach, bez dzielenia pasjami z koleżankami i kolegami.

Należy podobnie podchodzić do pracy.
pracując w HR człowiek pośrednio przyczynia się do cierpienia innych, bo w biznesie nie ma za bardzo miejsca na współczucie tylko liczy się wyzysk i jak najwyższa optymalizacja, mimo, że HR próbuje udawać, że jak da owoce to jest ok.


@CastleBuilder: Who hurt you?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
@Phyrexia: przyjaciele w pracy są tacy, że jak wielokrotnie nie wypełnię targetu to mnie zwolnią, bo nie będę przynosić wystarczająco zysku - to tyle jeśli chodzi o przyjaźń w pracy.

Szkole ciężko porównać do pracy, bo w szkole jednak jest ta dziecinna niewinność. Nie wyrzuca Cię ze szkoły jeśli nie będziesz wystarczająco spoko tylko najwyżej będziesz powtarzać klasę. W pracy nie ma czasu na powtarzanie zadania jeśli Ci nie idzie, bo
@CastleBuilder: Innymi słowy masz nieprzyjemnych kolegów i podejście do pracy zatem krytykujesz firmy, w której HR dba o pracowników, są traktowani z szacunkiem i wiedzą, że you care about them, mogą się zrelaksować w pracy by po chwili działać ze zwielokrotnioną inicjatywą. Pomyliłam się w czymś?
Dlatego HR nazywany jest sercem firmy.


@Phyrexia: ktoś tu ma ego większe od Wałęsy

Jeśli HR prowadzony jest we właściwy sposób, wyższa wypłata czy inne benefity stają się drugorzędne, bo Ty chcesz tu pracować, praca tutaj sprawia Ci przyjemność.


@Phyrexia: tak tak, ludzie będą pracować za połowę stawki rynkowej, wystarczy, że w pracy będzie przyjemnie.

Nie wiem czy wiesz, ale swoimi wypowiedziami potwierdzasz stereotypy o HR-ach.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Phyrexia: powiem inaczej myślisz, że dlaczego w IT są wysokie zarobki? bo ludzie cenią dobra atmosferę? jeśli by tak było to zostawaliby z przyjaciółmi z pracy nawet za minimalną. wysokie zarobki są dlatego by zatrzymać ludzi i ograniczyć rotację. tutaj większej filozofii nie będzie. atmosfera jest ważna oczywiście ale to właśnie ona jest drugorzędna. daj ogloszenie że szukasz super programisty za minimalną ale oferujesz za to niepowtarzalnie dobrą atmosferę, zobaczysz ile
czy za kromkę chleba?


@Phyrexia: skoro wypłata jest drugorzędna, to dlaczego nie?

https://wyzwaniahr.pracuj.pl/cyfrowe-wsparcie-hr-wyzsza-kultura-organizacji-za-sprawa-analityki-hr/

Redaktor naczelna Kompendium HR i serwisu wyzwaniaHR.pracuj.pl. Autorka cyklicznego badania "HR-owca portret własny", programów merytorycznych konferencji Wyzwania HR i innych inicjatyw branżowych. Entuzjastka dzielenia się wiedzą, branży HR i data driven content.


@Phyrexia:
Pobierz
źródło: comment_1654876463lm4derOeLuv12uR0VXBulM.jpg
@adibor: Plusuję powyższy komentarz tylko i wyłącznie z powodu obrazka z Obamą. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

skoro wypłata jest drugorzędna, to dlaczego nie?


Ale kto mówi, że jest drugorzędna? Jedno nie wyklucza drugiego.
daj ogloszenie że szukasz super programisty za minimalną


@CastleBuilder: Kolejny. Nigdzie nie napisałam, że zarobki u nas są niższe niż gdzie indziej. W dodatku znajdź mi programistę, który zgodziłby się pracować za płacę minimalną. Jeśli znasz takiego, proszę daj mi na niego namiary.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Phyrexia: no właśnie takiego nie ma ( ͡° ͜ʖ ͡° )*: a nawet jeśli taki jest to pewnie firma by go nie chciała, bo wątpię by miał wystarczające umiejętności.

Dlatego kasa to jest numer jeden i dobrze, że ludzie z IT są pazerni na kasę, bo to jest motyw do poprawy jakości życia. Jakby minimalna byłaby dla nich wystarczająca to HRy
@sierpek: własnie przez to przechodzę - pm się zwolnił i wymagają od nas developerów żeby robić jego robotę bo trzeba być flexible. Tylko ze niedługo sami będa robić nie tylko jego robotę ale też robotę devów ¯\_(ツ)_/¯