Wpis z mikrobloga

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 238
Wszystkich, którzy uwierzyli w kłamstwo jakoby w Polsce istniała tylko jedna partia polityczna oferująca #libertarianizm #wolnyrynek , chęć obniżki podatków, deregulację gospodarki - informuję o istnieniu i zapraszam do zapoznania się z www.libertarianie.org.

Nie musicie iść na zgnily kompromis. Nie musicie udawać, że Wasze poglądy reprezentują ludzie pokroju Bosak, Winnicki, Bąkiewicz, Cejrowski czy Godek. Nie musicie bać się tego, że po Waszym "jestem wolnościowcem" ktoś spyta

czy to znaczy też, że sądzisz że Hitler nie wiedział o Holocauścue, Putin byłby dobry prezydentem Polski, zwierzęta nie czują bólu, p-------a ma zalety, sędziami mogą zostać tylko katolicy, kobiety powinny być zmuszane do donoszenia zdeformowanych płodów, jesteś ekonomicznym analfabetą według którego "zlikwidujemy podatki, wyjdziemy z UE oraz NATO i będzie w pytę", chciałbyś na.. erdalać ludzi batem za to co robią w sypialni, gardzisz nauką, uważasz, że szczepionki wywołują autyzm i masz kilo gwoździ w mózgu?


Fanatycznych kucy nie zapraszam do dyskusji, bo nie ma o czym. Wpis skierowany jest do osób, które widzą, że #konfederacja "wolnością" co najwyżej wyciera sobie gębę i na dobrą sprawę ośmiesza idee za którymi ma niby stać. Do osób, które rozważają oddanie na nich głosu, bo "nie ma nic innego". Jest! A oni sami i tak władowali samych siebie pod próg - tam gdzie ich miejsce ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#bekazkonfederacji #bekazkuca #bekaznarodowcow #neuropa #4konserwy #polityka #takaprawda #liberalizm

M.....a - Wszystkich, którzy uwierzyli w kłamstwo jakoby w Polsce istniała tylko jedn...

źródło: comment_1654663818tRRTY8nZYBsoprgDodBuuq.jpg

Pobierz
  • 163
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@wygolony_libek-97: Ale nie o tym był mój argument. Chodzi mi o to że gospodarka rozwinięta wymaga regulacji i odgórnego zarządzania, bo jest to bardzo złożony mechanizm, łatwy do rozchwiania, w którym narastają problemy generowane przez kapitalizm i którego dobre funkcjonowanie zależy od wielu czynników wewnętrznych i zewnętrznych. Historycznie takie trubo-kapitalistyczne państwa istniały na niskim i średnim stopniu rozwoju, później zamieniły się w centralnie zarządzane państwa (mam na myśli np. Korę
  • Odpowiedz
@MglawicaKraba: Niestety ale nie mają szans z konfą. Profil @Libertarianie zamieścił link to ich strony FB. Pierwszy post, że zarejestrowali partię. Patrzę kiedy....Grudzień 31 2021 mamy czerwiec, a ja. Osoba, która się interesuje polityką, dopiero teraz się dowiaduję, że oni w ogóle istnieją.
  • Odpowiedz
  • 0
@Tytanowy

Ziom, masz coś z przeglądarką.

Nie, tak działa na telefonie.

Co do ogółu wypowiedzi i wiecznego narzekania, że mała partia i nie ma
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@RexxarHell: Partia Libertarianie to NIE JEST jakiś tam sezonowy projekt polityczny, na jedną kampanię. Pod czyimś nazwiskiem.

To jest coś, co ma być rozwijane dłużej, stopniowo. Pierwsze "zręby" partii były w 2020, artykuł na rp.pl o ich koncepcie w 2019.

Konfa niech się tam stopniowo porozaltuje, i niech sama odbierze sobie szanse na dogadanie się i wyjście spod progu. A tymczasem Libertarianie będą stopniowo ogarniać to, co zaniedbał JKM (
  • Odpowiedz
@MglawicaKraba: No fajnie, kolejna partia złożona z kilku śmiesznych studenciaków. Czy posiadają jakikolwiek kapitał, wpływy, poparcie mediów? Chociaż jedną rozpoznawalną twarz? Bo jak nie to "wolny rynek" ich szybko zweryfikuje i będą musieli znaleźć sobie prawdziwą pracę.
  • Odpowiedz
@MglawicaKraba: A ja tam w sumie ciesze się, że Korwin wyleczył mnie na dobre z tej idei. Są różne etapy - najpierw jesteś kucem, potem narzekasz na Korwina, który robi pod górkę wolnościowcom, a na końcu nabierasz na tyle dystansu, że można spojrzeć na chłodno i wtedy już różnie z tymi poglądami libertariańskimi bywa.
  • Odpowiedz
@Fidel1: Eh, zawsze to samo. Ogółu wypowiedzi wszystkich komentujących. Przepraszam, że pozwoliłem sobie w komentarzu w którym cię zawołałem, napisać coś jeszcze nie związanego z tobą. ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Fakt, na telefonie nie sprawdzałem.
  • Odpowiedz
@MglawicaKraba: ja to jestem ciekawy jak ci "libertarianie" chca osiagnac neutralnosc klimatyczna bez obnizenia standardu zyciowego przecietnego czlowieka, i bez podwyzki podatkow. Obnizenie standardu zycia i swobody obywatelskiej lub libertarianizm, wybierz jedno.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@RexxarHell: nie wiem, nie wiem ( ͡~ ͜ʖ ͡°) może i takie rozmowy były prowadzone. Ja tam jestem tylko nieoficjalnie zaangażowanym sympatykiem.

Poza tym - proponowałem i to. Ale odpowiedź była taka, że Dziambor&spółka to robią "koalicję antyprogową", chcą pozostać w konfie. I ci 3 co się odłączyli - nie będą zainteresowani ryzykowaniem współpracą z Libertarianami - bo wtedy musieliby się zupełnie oddzielić.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@God3nder: hmmm...chociażby liberalizując prawo stanowione, i zmniejszając obciążenia sprawozdawcze, biurokratyczne wszędzie gdzie się da.

A w sprawach takich jak trucie gleb i wód, czy dymienie w atmosferę - postulowanie ingerencji (okrojonych do koniecznego minimum) władz ze względu na inicjowanie agresji środowiskowej ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@wygolony_libek-97: wiem, ze to jest mozliwe (rozlozone odpowiednio w czasie), ale jestem pesymistycznie nastawiony do takich akcji. Wszystko brzmi pieknie, a potem sie okazuje, ze to kolejny lewicowy chochol, ukryty pod slowami liberalizmu i libertarianizmu.
  • Odpowiedz
@Ark00: Polska Fair Play przegrała, bo nie udało im się zawiązać list i nic nie mówili na tematy światopoglądowe, a to one "rządzą" w dyskusjach przeważnie.
Libertarianie są jeszcze bardziej niezorganizowani, tutaj nie ma szans na zarejestrowanie list, a to klucz. Poza tym Gwiazdowski jednak choć trochę czasu otrzymywał w mediach jak Onet, a grupa kuców nie ma co na to liczyć poza kilkoma polubieniami pod wpisem na wykopie
  • Odpowiedz
@Reretos: ale rezultat będzie prawdopodobnie taki sa jak pfp tylko na odpowiednią skalę, pfp kręciła się koło procenta w okręgach w których mieli szansę wystartować, libertarianie będą mieli może z pół procenta przy dobrych wiatrach. Oczywiście jeśli nic się nie stanie marketingowo na korzyść dla nich
  • Odpowiedz
@Fidel1: Jako członek partii może się wtrącę. Aktualizacja strony wraz z szatą graficzną trwa już jakiś czas i bardzo się przeciąga za co przepraszamy ale nie mamy na nią wpływu, z drugiej strony aktualna wersja strony była publikowana jeszcze przed rejestracją partii kiedy statut, konkretne postulaty czy najważniejsze osoby w partii, poza założycielami, nie były jeszcze znane, a w momencie kiedy to wszystko się pojawiło były już zaczęte prace nad
  • Odpowiedz