Wpis z mikrobloga

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 238
Wszystkich, którzy uwierzyli w kłamstwo jakoby w Polsce istniała tylko jedna partia polityczna oferująca #libertarianizm #wolnyrynek , chęć obniżki podatków, deregulację gospodarki - informuję o istnieniu i zapraszam do zapoznania się z www.libertarianie.org.

Nie musicie iść na zgnily kompromis. Nie musicie udawać, że Wasze poglądy reprezentują ludzie pokroju Bosak, Winnicki, Bąkiewicz, Cejrowski czy Godek. Nie musicie bać się tego, że po Waszym "jestem wolnościowcem" ktoś spyta

czy to znaczy też, że sądzisz że Hitler nie wiedział o Holocauścue, Putin byłby dobry prezydentem Polski, zwierzęta nie czują bólu, pedofilia ma zalety, sędziami mogą zostać tylko katolicy, kobiety powinny być zmuszane do donoszenia zdeformowanych płodów, jesteś ekonomicznym analfabetą według którego "zlikwidujemy podatki, wyjdziemy z UE oraz NATO i będzie w pytę", chciałbyś na.. erdalać ludzi batem za to co robią w sypialni, gardzisz nauką, uważasz, że szczepionki wywołują autyzm i masz kilo gwoździ w mózgu?


Fanatycznych kucy nie zapraszam do dyskusji, bo nie ma o czym. Wpis skierowany jest do osób, które widzą, że #konfederacja "wolnością" co najwyżej wyciera sobie gębę i na dobrą sprawę ośmiesza idee za którymi ma niby stać. Do osób, które rozważają oddanie na nich głosu, bo "nie ma nic innego". Jest! A oni sami i tak władowali samych siebie pod próg - tam gdzie ich miejsce ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#bekazkonfederacji #bekazkuca #bekaznarodowcow #neuropa #4konserwy #polityka #takaprawda #liberalizm

M.....a - Wszystkich, którzy uwierzyli w kłamstwo jakoby w Polsce istniała tylko jedn...

źródło: comment_1654663818tRRTY8nZYBsoprgDodBuuq.jpg

Pobierz
  • 163
  • Odpowiedz
  • 1
@MglawicaKraba Udzielam się w wpisie dotyczącym alternatywy za konfederację, czyli partii libertarianie.
Chyba że w temacie o alternatywie dla konfederacji, o tej alternatywie nie chcesz rozmawiać, natomiast chcesz rozmawiać o konfederacji.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@yahoomlody: .Nowoczesna to się raczej ośmieszyła. Pokazała się ze strony kompromitacji, i w pewnych kwestiach (jak np. w kwestii delegalizacji środowisk anarchistycznych) jej lider okazał się być zamordystą nie lepszym od reszty sceny politycznej. ( )

Libertarianie to jest odpowiedź na nieudolność .N, nauczka wyciągnięta z jej błędów. Nauczka, aby być partią w pewien sposób suwerenną i zbalansowaną pod wolnościowe postulaty - aby nie skończyć jak druga nowoczesna.
  • Odpowiedz
  • 1
@wygolony_libek-97 Zawsze mi się wydawało że to partie polityczne muszą przekonać do siebie wyborców, ale widać w tej partii działa to inaczej.

Nie interesuje mnie konfederacja, nie głosowałem na nich. Czy jedyne co umiecie napisać to "ale konfederacja"?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Mikka: akurat co do tego to spokojna głowa ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°) podejście do mniejszości seksualnych mają takie, że nawet z okazji miesiąca dumy mieli w komentarzach na fb TYRADĘ sporów z konserwatystami o tęczowe logo ()

...i chyba nawet kilka konserw i tradycjonalistów sie
  • Odpowiedz
@wygolony_libek-97 obecnie w Sejmie nowoczesna jako jedyna frakcja (obok korwinistow) głosuje przeciw podwyżkom podatków. No i tak, zagłosuje na KO, bo oni będą iść na jednej liście xD

A libertarianie jak mówiłem to banda na oko 20-21letnich studenciaków, w życiu na nich nie zagłosuje xD
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Fidel1: przekonać do siebie. Jasne. Ale tych, którzy sami chca się dać przekonać. Którzy widzą siebie w tym czy owym ugrupowaniu.

Bo przekonywanie pojedynczych mirków dla samego tylko przekonywania...to takie sobie jest. Tym bardziej, że to jest partia już raczej konkretnych idei...a nie jakaś zbieranina pod chwytliwym hasłem w nazwie ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@yahoomlody: cóż...no wiesz...gdyby to miało zależeć ode mnie, to połączyłbym Możemy!, Odpowiedzialność, KNP, DB, Partię Piratów, "spadki" po Wolność i KoLiber, i inne podobne - w Libertarian. I poszedł jako najbardziej wolnościowe ugrupowanie w KO.

Ale cóż...przynajmniej to proponowałem im jako najlepsze moim zdaniem wyjście ( ͡° ͜ʖ ͡°)-
  • Odpowiedz
@MglawicaKraba: Sam kiedyś byłem libertarianinem, ale dorosłem. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Większość libertarian ma właśnie takie poglądy jak wymieniłeś, a od narodowców różni ich tylko sposób argumentacji. Wg narodowców władza należy do silnych, a słabych należy tępić, żeby nie skazili tej lepszej części społeczeństwa. Wg libertarian władza należy do bogatych, a biednych należy zwalczać, żeby nie mieli złego wpływu na tą lepszą część społeczeństwa.

Pomijając ludzi którzy odziedziczyli bardzo duży majątek, to to są ideologie dla ludzi, którzy mają bardzo wysokie mniemanie o sobie i bardzo niskie mniemanie o innych, i tych innych obwiniają za swoje niepowodzenia (gdyby nie składka zdrowotna 260zł miesięcznie która idzie na leczenie bezwartościowych
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@szary_obcy: Libertarianizm NIE jest wtedy, kiedy uważasz, że każdy może być milionerem czy, że gdyby nie składka zdrowotna to byś nim był XD

Libertarianizm jest wtedy, kiedy uważasz, że wolność do samorealizacji, i prywatnych inicjatyw - jest wartością samą w sobie. Kiedy uważasz, że przy uczciwych wolnorynkowych regułach - nawet biedni mają lepiej niż w gospodarce centralnie planowanej. ( ͡ ͜ʖ ͡)

Libertarianizm jest wtedy,
  • Odpowiedz
Libertarianizm jest wtedy, kiedy uważasz, że wolność do samorealizacji, i prywatnych inicjatyw - jest wartością samą w sobie. Kiedy uważasz, że przy uczciwych wolnorynkowych regułach - nawet biedni mają lepiej niż w gospodarce centralnie planowanej. ( ͡ ͜ʖ ͡)


@wygolony_libek-97: Bzdura, rozwinięte gospodarki potrzebują regulacji i im to służy, pokaż mi taką rozwiniętą gospodarkę która jest zarządzana jak Somalia. Dałeś też świetny przykład myślenia wytrychowego, o którym pisałem: "nie masz pięniędzy na mieszkanie, nie mówiąc o edukacji? mam dla ciebie świetne rozwiązanie! ZROBIMY NIC xD dzięki temu będzie ci lepiej!"

Libertarianizm jest wtedy, kiedy po prostu nie chcesz dać się stłamsić kolektywowi, złożyć siebie, swoje potrzeby czy marzenia - w ofierze motłochu. Kapitalizm jest tu narzędziem -
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@szary_obcy:

Poza tym libertarianzim to jest ideologia typu "wytrych który otwiera wszystkie zamki", bo dostarcza jednego prostego rozwiązania na wszystkie możliwe problemy. W ten sposób zwalnia od myślenia i poszukiwania wiedzy, albo wręcz odmawia widzenia problemu na zasadzie "nie widzę żadnego problemu, że dzieci umierają z głodu, przecież mogłyby zostać milionerami gdyby tylko im się chciało".


"Niemniej pomimo okresowo powracających walk między partyzantkami, zamachów terrorystycznych oraz niekorzystnych zmian klimatu, jest
  • Odpowiedz
To jest ugrupowanie które nie umie umieścić na swojej stronie statutu. Poważna "organizacja".


Ale ja się nie odnoszę nigdzie do programu, tylko do tak podstawowej kwestii jak statut.

Oni tego nie są wstanie wstawić od dłuższego czasu.

Super, tylko co to ma do rzeczy? Nigdzie nie odniosłem się do konfy? Odnoszę się wyłącznie do braku statutu, jak można nazwać partię poważną jeśli nie umie umieścić statutu na własnej stronie?

I ta alternatywa nie ma nawet statutu. Do tego się odnoszę.
  • Odpowiedz