Wpis z mikrobloga

@Kempes: Mieszkałem w Łdz w latach 2015-2020. Zastałem, można powiedzieć, taką typowo stereotypową Łódź. Wyprowadzałem się z mega odnowionego miasta z "planem na siebie". Pewnie jakbym teraz tam zajechał, to bym wielu miejsc nie poznał, choć bywałem w nich prawie codziennie. Wielu jest malkontentów Łodzi w naszym kraju, ale dla mnie nigdy nie będzie drugiego tak niesamowitego miasta. Takiej mieszkanki pięknej architektury, rozwoju, abstrakcji, murali, żuli, szczynów w bramie i całej
@Kempes: Niestety w okolicy zostają ci sami mieszkańcy.
już co najmniej kilka razy jakieś chodzące śmiecie pobazgrały świeżo zrobione elewacje zrewitalizowanych kamienic - np. przy Wschodniej 23, o której było głośno z powodu namalowanego konturu sterty butelek.
na rewolucji porobione zostały takie mikro zieleńce wzdłuż ulicy - drzewko plus jakieś mniejsze zielska - przynajmniej jedno z tych drzew jeszcze ze 2 tygodnie temu leżało przewrócone (nie wiem, czy ktoś mu pomógł
@Starskyy: tego nie kojarzę, ale pamiętam akcję, jak ktoś wyciął słupki pod dopiero co zrobionym mopsem na tuwima.
przepychanki w internetach czyja to wina i kto to zrobił były piękne, zwłaszcza gdy się wiedziało, kto i czemu to rzeczywiście zrobił, chociaż tą wiedzą się nie mogę podzielić.