Wpis z mikrobloga

Koniec kołchozu. Męki dobiegły końca. Prawie 2 lata. Opuściłem dziś ten gułag dziś południem na zawsze, nie wiem co dalej, ale to chyba lepsze niż dalej miałbym tam zostać. Te tyranie tam spowodowało nieodwracalne szkody, przede wszystkim bóle kręgosłupa, niestety, ale nerd neck i częsty ból nóg. Tak samo spanie w dzień bo przychodziło się wyczerpanym.
To co ostatnio działo się w kołchozie przechodzi wszelkie granice, począwszy od darmowych Sobót po nadgodziny do 18-19
( 5:50-19:00, a od 14 do 19 bez przerwy, ponoć pozwala na to kodeks pracy, tak samo z 11 godzinnym odpoczynkiem, stąd czasem kołchożenie do 19, rzadko, ale zdarzyło się )
Ponoć jutro ( 1 Czerwca ) zwiększają produkcję o 30%, ale już mnie tam nie będzie.
Działo się dużo więcej, ale to innym razem. Mimo mojego zepsutego, biednego, życia to jestem wolnym człowiekiem.

#przegryw
#depresja #samotnosc #pracbaza #kolchoz #feels
DamianeX1X - Koniec kołchozu. Męki dobiegły końca. Prawie 2 lata. Opuściłem dziś ten ...

źródło: comment_1654026733I1XFfVWFfS4Gm7QM1KfH7r.jpg

Pobierz
  • 19
@DamianeX1X: mnie robota nauczyla totalnej wyjebki na takie nedzne zycie. Jakby ktos mi kazal pracowac ponad norme nie mowiac o 12 h czy w sobote to bym wyglosil przemowienie co mysle o tym kuhwa i poszedl do domu. Sram na takie zycie bo sa wazniejsze rzeczy jak moje dobre samopoczucie. Juz wystarczajaco przezylem smutnych chwil i frustracji ehh... najbardziej mnie dziwia wspolpracownicy serio ludziom naprawde pasuje takie cos ? Zadowoleni totalnie
@jackblackcanada: w jakiej branży kołchoz? Może coś uda się lepszego znaleźć z 5-letnim doświadczeniem tam, lub nawet zagranica, oczywiście te popularne kierunki.

Ja tam zazdroszczę posiadając jedynie miesięczny staż w swoim mimowolnie niewielkim doświadczeniu zawodowym (bo to Polsza i nie da się znaleźć pracy nawet prostej jak kasa na zadupiu bez bycia studentem lub bez doświadczenia)
@DamianeX1X brawo. Jestem dumny. #!$%@?ć te fabryki psychopatów. Już się im kończą niewolnicy pomału. Do tej pory na średnim szczeblu zapychali dziurę coraz młodszymi ale... oni się też skonczą niedługo, bo przecież nie wezmą licealistów xD a odnośnie niskiego szczebla, dziś widziałem ogłoszenie z vw poznań ze wezmą studentów na staż na wakacje (2mc) na produkcje xD i nawet uczelniane obowiązkowe praktyki podbiją. Oczywiście 3 zmiany i 4k brutto xD
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Yakuza123: to jest #!$%@? które niema żadnych podstaw prawnych wiem bo przerabiałem to u siebie w zakładzie. Pracodawca może zmusić pracownika do nadgodziny tylko w przypadkach nagłych i nieprzewidzianych takich jak np. powódź czy awaria. Natomiast natłok zamówień czy problemy kadrowe w żadnym wypadku do takich się nie kwalifikują. Poszukaj w kodeksie i jego opracowaniach zapisów na ten temat