Wpis z mikrobloga

Hej Mircy z #wroclaw i #ekspresdokawy - jest sprawa.
Chcecie zrobić coś dobrego dla jednego ze swoich i jednocześnie coś dla siebie?

Nie chcę się długo rozpisywać, gdyż staram się ogarnąć życie po ostatnich tygodniach dlatego tutaj w skrócie:

TL;DR Jeśli chcesz oddać do naprawy ekspres do kawy i jednocześnie pomóc Mirkowi w trudnej sytuacji, zgłoś się po fajną ofertę do https://www.zborowskiserwis.pl/

Dla szerszego kontekstu:

2 dni po świętach wielkanocnych i 3 miesiące przed moim weselem dostałem wypowiedzenie od Janusza dla którego pracowałem od 6 lat. Tak, mamy też z narzeczoną kredyt i tak wzrosła nam rata ale nie będę się nad tym strasznie rozczulał, o dużo muszę aktualnie zadbać a jak wiecie bez pracy jest o to ciężko. ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Janusz popadł w długi do tego stopnia, że leasing zabrał mu samochód, dostał wypowiedzenie od właściciela lokalu, kobieta wyrzuciła go z domu, zwolnił wszystkich i zawija interes z Wrocławia na jakąś mniejszą miejscowość gdzie jeszcze nikt nie zna jego zamiłowania do nieopłacania faktur i wiecznego kombinowania na hajs.

Oczywiście pierwsze co, to wysłałem multum CV w różne miejsca, ale kurde jestem specjalistą w swojej dziedzinie a przebranżowienie się w trakcie przygotowań do wesela nie napawa nadzieją.
Postanowiłem więc, że założę własny serwis ekspresów do kawy. Robię to od 7 lat i mogę śmiało powiedzieć, że naprawię każdy przypadek (nie każdy jednak z perspektywy klienta opłaca się naprawiać o czym zawsze szczerze powiem). Podczas wiecznych nieobecności Janusza i tak ja zajmowałem się fakturowaniem, klientami, częściami i naprawami jednocześnie więc dokładam sobie jedynie odpowiedzialność majątkową do zakresu obowiązków.
W 2 tygodnie udało mi się znaleźć lokalizację, ogarnąć firmę, wstępnie social media i zacząć działać! Przeniosłem część klientów o których dbałem w poprzedniej firmie do siebie, jednocześnie robię remont i zbieram kolejnych klientów, jednak zapewne wiecie jak ciężko jest się przebić z czymkolwiek nowym w każdej branży.
Janusz mimo miał dobre opinie o usługach w zakresie naprawy automatów (głównie dzięki mnie, bo jako jedyny zajmowałem się tym tematem w firmie) ale wbrew poprzednim ustaleniom nie chce on przekierowywać nowych dzwoniących klientów do mnie, bo śmiałem upomnieć się o zaległą wypłatę za pół przepracowanego maja i wynagrodzenie niewykorzystanego urlopu ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Także walczę o odzyskanie pieniędzy, odnawiam lokal który wynająłem, naprawiam, przygotowuję się do wesela i podołam temu wszystkiemu jeśli będę miał systematycznie klientów.

Dlatego przychodzę do Was propozycją, ponieważ kocham to robić i robię to rzetelnie - jeśli macie do wyczyszczenia/naprawienia/przeglądu/ ekspres do kawy zaufajcie Mirkowi i pomóżcie uczciwie przeżyć.
źródło: comment_1653901412qfDqyWzpRyy86DwAOxdUx6.jpg
  • 59
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@johtypytyhyn: na prawdę ludzie trzymają oryginale kartony po wszystkim? A schowam karton na szafie, może za 6 lat się przyda żeby wysłać do serwisu xD
@johtypytyhyn: Mam melite do naprawy ale 150 km do Wrocka, jakaś wysyłka czy coś?
Tę stronę trochę rozbuduj, bo póki co nie wiadomo czego się w ogóle tyczy + aktywność FB/ig nakręci Ci masę klientów.
@tymbool: Jak najbardziej, możesz śmiało wysyłać na adres ze strony, potem zadzwonimy się co do diagnozy i wyceny. Dzięki, postaram się znaleźć też czas po remoncie lokalu na więcej aktywności w social mediach. Wtedy będzie też dopiero co prezentować ( ͡º ͜ʖ͡º)
@johtypytyhyn Powodzenia, zapisuję sobie na wypadek awarii mojego.

Swoją drogą, może dla walorów marketingowych warto byłoby założyć nowy tag i od czasu do czasu pisać jakieś ciekawostki o ekspresach? Ja bym chętnie poczytał jakie są typowe niedoróbki, albo ciekawe przypadki awarii. Jesteś na przykład w stanie opisać czy i dlaczego zamiast DeLonghi warto dołożyć do Jury itp?
@i_wtedy_sloik_pekl: Mam sporo przemyśleń co do rozwiązań stosowanych przez różne marki. Jednak trzeba pamiętać, że użytkownik ma ogromny wpływ na żywotność ekspresu. Może z czasem rozwinę się z opowieściami. Póki co możecie tutaj śmiało pytać, odpowiem w przerwach śniadaniowych ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@johtypytyhyn:
Zapytanie ofertowe :)

~roczny Delonghi Dinamica, 3607 kaw "przebiegu", raz na jakiś czas coś przecieka (nie potrafię ustalić gdzie). Do tego pełna konserwacja (czyszczenie, uszczelki, smarowanie, odkamienianie). Ile czasu i ile monet (zwłaszcza czasu ;)

Co do strony - brakuje info czym się zajmujesz, że masz jakieś doświadczenie, oraz nawet jakiś mocno orientacyjny cennnik też by się przydał.
@johtypytyhyn: Kurde akurat dzisiaj mój ekspres przestał podawać gorącą wodę i spieniać mleko :D chętny na naprawę? Musiałbym wysłać to do Ciebie kurierem bo jestem z Białegostoku.
@johtypytyhyn: No to proszę bardzo, pytam: ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Od 3 lat mam DeLonghi ECAM 22.110. Zazwyczaj robię 2 kawy rano i jedną po obiedzie.
Jaki jest typowy błąd, którym mogę skrócić jego żywot albo psuć smak swojej kawy? Leję do niego wodę z dzbanka z filtrem Dafi i odkamieniam gdy oto zapyta (chociaż ostatnio już dość długo nie pytał).
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Diabl0: dziękuję, postaram się to uzupełnić. Chociaż udostępnianie cennika w takim mieście skutkuje tym, że konkurencja zaraz obniża swoje ceny o 10/20 zł ( ͡° ʖ̯ ͡°) przerabialiśmy to w poprzedniej firmie. Dlatego lepiej opowiedzieć wszystko na priv lub w oczy.
Dla wykopka taką pełną konserwację zrobię w 2 dni, jeśli nie będzie niespodzianek typu zawór do wymiany to standardowo 250 zł
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@i_wtedy_sloik_pekl: najprościej, to nie wyciągaj zaparzacza i nie odkręcaj w nim Sitka do wymycia. Zrobi się ładny czarno zielony nalot i będziesz miał super kawę z pleśnią ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Odkamienianie jest bardzo ważne, szczególnie dla grzałek. Jednak smak kawy najbardziej psuje stara obrośnięta grzybami kawa osadzona w zaparzaczu i wylewce.
@johtypytyhyn:
Ok, zobaczę jak mi się będzie układał tydzień (kiedy najmniej będę potrzebował kawy) i będziemy się zdzwaniali.

A co do cennika - nawet pozycja typu "odkamienianie 50-150 zł" daje już jakieś pojecie o jakich pieniądzach mówimy, zwłaszcza dla kogoś kto wcześniej nie korzystał z tego typu usług.
Powodzenia Mirku. Moja Nivona jeszcze na gwarancji, ale jak już będzie po to już mam twój profil na FB polajkowany. Tez Wrocław wiec w miarę możliwości będę polecał jakby ktoś szukał.
nie wyciągaj zaparzacza i nie odkręcaj w nim Sitka do wymycia.


@johtypytyhyn: A widzisz, o płukaniu zaparzacza instrukcja wspomina, ale o odkręcaniu od niego sitka już nie :)
Samej wylewki (rozumiem, że chodzi o te 2 dysze z których leci kawa) też w sumie nie demontowałem do umycia (i właściwie nie wiem jak to łatwo zrobić)...
@johtypytyhyn: kurczę, szkoda że nie Kraków... Leży od roku Nivona 610 z zaparciami, a lokalne serwisy na tyle słabe są że nawet nie chciało mi się jej do nich zawozić...
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@i_wtedy_sloik_pekl: możesz to robić przepływowo, bo z rozbieraniem faktycznie jest kłopot. Ponieważ delonghi w większości modeli nie oferuje programu czyszczenia zaparzacza, zawsze proponuję kupić uniwersalne tabletki do mycia zaparzaczy, podzielić na 4 i wrzucać zsypem do kawy mielonej włączając po wrzuceniu cykl płukania. Po takich czterech płukaniach z częściami tabletek przepłukać jeszcze za dwa razy samą wodą i będzie wystarczająco czysty.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@jaksiepatrzy: dziękuję :) przerabialiśmy to w poprzedniej firmie, bardzo fajna opcja, jednak dopóki będę sam w firmie, musze być na miejscu w godzinach otwarcia i do tego naprawiać, więc dopóki nie dorobię się pracownika to raczej nie wyrobię się jeszcze z obsługą biur. Póki co szukam dobrej palarni kawy z którą mogę nawiązać stały układ sprzedaży ich kaw.
@enron: możesz wysłać kurierem. Wyjdzie jakieś 70 zł drożej niż jakbyś sam zawiózł ale masz od drzwi do drzwi.


@johtypytyhyn: nawet nie w kosztach problem, tylko w tym przeklętym pakowaniu ekspresu żeby się nie rozleciał ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Pamiętam jak przeklinałem zakup Siemensa, bo serwis był tylko wysyłkowo...
@johtypytyhyn: odnośnie tej palarni kawy to mój dalszy znajomy zamawiał od jakiejś firmy kawę (nie pamiętam nazwy) że dopiero po zamówieniu ziarna były palone (czy coś tam jeszcze robione) i od razu wysyłana że dostawało się w #!$%@? świeżą. Mimo tego że była mielona w domu maszynką za 100 zł philipsa i parzona w kawiarce tego typu co się na palnik wstawia to była naprawdę smaczna.
EDIT: znalazłem, to są kawy
Dziękuje wszystkim za rakietę w gorące, jesteście wielcy ()
Jeśli ktoś tu jeszcze zajrzy, chce mnie zapisać na kiedyś, śledzić, pomóc w zasięgach to możecie polajkować profil na fb
https://www.facebook.com/ZborowskiSerwis/

Postaram się o tematyczne posty chociaż raz w tygodniu! Niech tylko uporam się do końca z remontem bo głupio ludzi przyjmować gdy śmierdzi farbą, ale jakoś utrzymać się trzeba ¯\_(ツ)_/¯