Wpis z mikrobloga

We wszystkich tych gównoburzach dotyczących masakr w Amerykańskich szkołach szokuje i jednocześnie przeraża mnie jedno. Praktycznie w ogóle nie już nie mówi o prawdziwych przyczynach, i próbach ich zwalczania, tylko chrzani się farmazony o dostępie do broni jakoby to miała być przyczyna. Społeczeństwo tak dało się spolaryzować i zaczarować propagandą, że naprawdę wierzą w brednie które głosi jedna i druga strona polityczna, ignorując realną przyczynę tych wszystkich zbrodni. Przecież sama masakra w szkole to jest tylko skutek(!) wszelkich zaniedbań rodziców, prześladowań w szkole czy innych przypadków rujnowania nastoletniej czy dziecięcej psychiki, a broń jest tylko narzędziem. Nie będzie do broni dostępu to szkolni oprawcy zostaną dźgnięci nożem, czy zamordowani w inny sposób, albo co gorsza, obiekt prześladowań wyładuje swoją frustrację na bogu ducha winnej postronnej osobie. Problemy tych ludzi nie znikną, i ich frustracja czy agresja znajdzie inne ujście. Zaskakujące jest, że w dyskusji publicznej praktycznie nikt nie porusza tej kwestii i zdaje się nie widzieć tego, że brak dostępności do broni przyczyny w żaden sposób nie zwalczy, a tylko co najwyżej może w jakimś stopniu zniwelować jej potworne skutki ¯\_(ツ)_/¯
Jak w tym memie, nie udało się zwalić winy na gry video, co wielokrotnie obalili naukowcy i to już nie działa, to media starają się odwrócić uwagę ludzi ku kolejnemu "niezbyt" związanemu z przyczyną "problemowi" zamiast zając się realnymi przyczynami, takimi jak brak kontroli nad patologicznymi rodzicami, kiepski dostęp do służby zdrowia, i psycholga, czy wszelkiej maści szkolna patologia której nikt nie kontroluje najwyraźniej jak przyparci do muru nastolatkowie odwalając coś takiego.

#bron #prawackalogika #bekazprawakow #bekazlewakow #lewackalogika #neuropa #4konserwy #psychologia #psychika #szkolnemasakry #nasranetagami
Pobierz Zgrywajactwardziela - We wszystkich tych gównoburzach dotyczących masakr w Amerykańsk...
źródło: comment_16538900107X01s45PUWQYgXzJ7BsAe5.jpg
  • 149
@Zgrywajac_twardziela: dziwi mnie, że cię to dziwi. Tak samo dba się o bezpieczeństwo na drodze - przez ograniczenia, mandaty, fotoradary, patrole policji, konfiskatę prawa jazdy lub auta. Nikt nie analizuje czy to z powodu złego wychowania Seba rozpędził w mieście gruza do 150km/h, tylko robi się tak, żeby nie mógł, nawet jak chce
@ToksycznySocjopata:

dziwi mnie, że cię to dziwi. Tak samo dba się o bezpieczeństwo na drodze - przez ograniczenia, mandaty, fotoradary, patrole policji, konfiskatę prawa jazdy lub auta. Nikt nie analizuje czy to z powodu złego wychowania Seba rozpędził w mieście gruza do 150km/h, tylko robi się tak, żeby nie mógł, nawet jak chce

Przecież może, i to robi, jak widać w Polsce niemało mamy idiotów na drogach? Tu nie ma żadnej
Przecież może, i to robi, jak widać w Polsce niemało mamy idiotów na drogach?


@Zgrywajac_twardziela: nie chodzi mi tylko o Polskę, tylko ogólnie o zasadę. U nas jest po prostu jak zwykle marne wykonanie. W krajach z bezpieczniejszymi drogami po prostu kary są o wiele dotkliwsze, fotoradarów jest więcej, nie są oznakowane itp. Drogi są bezpieczne bez psychoanalizy czy sebek się popisuje przed karyna, czy może wyładowuje frustrację

analogią byłby tu
@ToksycznySocjopata:

nie chodzi mi tylko o Polskę, tylko ogólnie o zasadę. U nas jest po prostu jak zwykle marne wykonanie. W krajach z bezpieczniejszymi drogami po prostu kary są o wiele dotkliwsze, fotoradarów jest więcej, nie są oznakowane itp. Drogi są bezpieczne bez psychoanalizy czy sebek się popisuje przed karyna, czy może wyładowuje frustrację

To wciąż kompletnie inna sytuacja. Analogią do tego co wymieniasz są wyroki za masowe mordy w Stanach,
To wciąż kompletnie inna sytuacja. Analogią do tego co wymieniasz są wyroki za masowe mordy w Stanach, te istnieją, i są dożywotnie, a i tak nikogo to nie zniechęca do nich.


@Zgrywajac_twardziela: wyroki są po fakcie. W tym przypadku nie ma to znaczenia. Odpowiednikiem byłyby rozwiązania jak u nas - testy psychologiczne, limit posiadanych sztuk, odpowiednie przechowywanie. Może jakieś kontrole, czy broń nie jest przerobiona na automat itp.

Ale tutaj problemem
@ToksycznySocjopata:

wyroki są po fakcie.

Tak jak w przywołanym przez Ciebie przypadku z samochodem, właśnie w ten sposób chciałem zwrócić uwagę, że to nie jest analogiczna sytuacja.

W tym przypadku nie ma to znaczenia. Odpowiednikiem byłyby rozwiązania jak u nas - testy psychologiczne, limit posiadanych sztuk, odpowiednie przechowywanie. Może jakieś kontrole, czy broń nie jest przerobiona na automat itp.

Nasze rozwiązania są patologiczne, bo nie ma jasnych wytycznych, a ostateczną decyzję
Nie będzie do broni dostępu to szkolni oprawcy zostaną dźgnięci nożem, czy zamordowani w inny sposób, albo co gorsza, obiekt prześladowań wyładuje swoją frustrację na bogu ducha winnej postronnej osobie


@Zgrywajac_twardziela: fajne założenie, szkoda tylko że nie podparte żadnymi dowodami ;v
Nie ma. W Polsce dzieciak gnata sobie nie kupi ale w domu ma noży do wyboru i łatwo do rękawa schowa. Sam byłem gnojony w szkole ale jakoś nie przyniosłem kilku do szkoły w plecaku i nie zacząłem dźgać mojej klasy.


@niewiadomocowscenariuszujest pięknie sam siebie tutaj wyjaśniłeś XD Skoro według Ciebie broń palną przyniósł by do szkoły każdy dzieciak, pod warunkiem, że w obecnej sytuacji biega z nożem to zdziwisz się, jak
@SkorpionX:

ale przecież to nie ma nic do rzeczy XD Problemem, o którym rozmawiamy nie jest gnojenie, bo tego owszem nie powstrzyma się zabierając ludziom broń, genialny jesteś po prosty, że na to wpadłeś, żodyn by nie dał rady ( ͡º ͜ʖ͡º) Gnojenie gnojeniem, strzelanie do niewinnych ludzi jest zupełnie odrębną rzeczą.

Co Ty w ogóle piszesz? Jak odrębną rzeczą, jak to jest przyczyna tego, że
@Zgrywajac_twardziela

Korwin to odklejeniec, i ośmiesza wszystkie wolnościowe postulaty, co nie zmienia faktu że spora część z nich jest słuszna.


XDDDDDDD Wolnościowe lub słuszne, wybierz jedno.

Zadam Ci to samo pytanie co poprzednikom, dlaczego dotychczas strzelanin w szkołach nie było jeśli dostęp do broni był dokładnie taki sam?


Co Ty pleciesz? Kiedy ich nie było? Strzelaniny w szkołach w USA są już od dawna. Chyba, że pytasz o lata '50 ubiegłego wieku