Wpis z mikrobloga

We wszystkich tych gównoburzach dotyczących masakr w Amerykańskich szkołach szokuje i jednocześnie przeraża mnie jedno. Praktycznie w ogóle nie już nie mówi o prawdziwych przyczynach, i próbach ich zwalczania, tylko chrzani się farmazony o dostępie do broni jakoby to miała być przyczyna. Społeczeństwo tak dało się spolaryzować i zaczarować propagandą, że naprawdę wierzą w brednie które głosi jedna i druga strona polityczna, ignorując realną przyczynę tych wszystkich zbrodni. Przecież sama masakra w szkole to jest tylko skutek(!) wszelkich zaniedbań rodziców, prześladowań w szkole czy innych przypadków rujnowania nastoletniej czy dziecięcej psychiki, a broń jest tylko narzędziem. Nie będzie do broni dostępu to szkolni oprawcy zostaną dźgnięci nożem, czy zamordowani w inny sposób, albo co gorsza, obiekt prześladowań wyładuje swoją frustrację na bogu ducha winnej postronnej osobie. Problemy tych ludzi nie znikną, i ich frustracja czy agresja znajdzie inne ujście. Zaskakujące jest, że w dyskusji publicznej praktycznie nikt nie porusza tej kwestii i zdaje się nie widzieć tego, że brak dostępności do broni przyczyny w żaden sposób nie zwalczy, a tylko co najwyżej może w jakimś stopniu zniwelować jej potworne skutki ¯\_(ツ)_/¯
Jak w tym memie, nie udało się zwalić winy na gry video, co wielokrotnie obalili naukowcy i to już nie działa, to media starają się odwrócić uwagę ludzi ku kolejnemu "niezbyt" związanemu z przyczyną "problemowi" zamiast zając się realnymi przyczynami, takimi jak brak kontroli nad patologicznymi rodzicami, kiepski dostęp do służby zdrowia, i psycholga, czy wszelkiej maści szkolna patologia której nikt nie kontroluje najwyraźniej jak przyparci do muru nastolatkowie odwalając coś takiego.

#bron #prawackalogika #bekazprawakow #bekazlewakow #lewackalogika #neuropa #4konserwy #psychologia #psychika #szkolnemasakry #nasranetagami
Pobierz Zgrywajactwardziela - We wszystkich tych gównoburzach dotyczących masakr w Amerykańsk...
źródło: comment_16538900107X01s45PUWQYgXzJ7BsAe5.jpg
  • 149
@Zgrywajac_twardziela: Jedyne czego mi brakuje w tym wpisie to bardziej eseistycznej formy. Rzucanie doksami na prawo i lewo bywa zgubne w skutkach. Wiem, że w Polsce jest to w szczególny sposób utrudnione ponieważ na żadnym szczeblu edukacji nie promuje się wśród ludzi formy wypowiedzi jakim są eseje.
@Roman_:

jeśli nie ktoś dręczony, to znajdzie się ktoś #!$%@?.

Ludzie #!$%@? się nie biorą z powietrza, i przeważnie to jest skutek ich przeżyć.

Ok dostęp do broni. Ale na jakim punkcie się zatrzymamy? Czy jakiś Glock wystarczy, czy jednak dostęp do broni maszynowej? Czy jeszcze dalej pójdziemy do czegoś siejącego jeszcze większe spustoszenie. Przecież przestępcy nielegalnie i tak to zdobędą jak będą chcieli go ja powinienem mieć prawo też to
@Zgrywajac_twardziela: no super, to walcz sobie z przyczynami jakimi są prześladowania przez rówieśników i skrzywiona psychika przez rodziców.
Ale ograniczmy dostęp do broni, żeby w międzyczasie: od teraz do momentu w którym rozwiążesz podane problemy, ograniczyć ilość strzelanin w szkołach.
@Tymajster:

no super, to walcz sobie z przyczynami jakimi są prześladowania przez rówieśników i skrzywiona psychika przez rodziców.

A uważasz że to nie jest kluczowe w tej sprawie?

Ale ograniczmy dostęp do broni, żeby w międzyczasie: od teraz do momentu w którym rozwiążesz podane problemy, ograniczyć ilość strzelanin w szkołach.

Co rozumiesz przez ograniczmy? W kraju w którym niemal każdy bandzior ma broń, ludzie musza mieć się czym bronić. W żaden
@Zgrywajac_twardziela: no właśnie widać po ilości szkolnyh strzelanin w Polsce i USA xd
Ty sobie naprawiaj świat i ludzkość, ale kiedy mówisz konkretnie o strzelaninach, to konkretnie chodzi o to, żeby ludzie nie mogli sobie latać z karabinami ja ja z hotdogiem z Żabki.
@Miesho:

Nie wiem czy masz racje. Nie wiem czy jakakolwiek racja istnieje ale to w jaki sposób dyskutują z twoją opinią ludzie w tym wątku zakrawa o groteskę.

Też mam takie wrażenie, we wpisie piszę, że przyczyną problemu nie jest dostęp do broni, a to co w ogóle chęć dokonania masakry powoduje, a ludzie w ogóle to ignorują i dyskusja wraca do narzuconego przez media problemu, o dostępności do broni jakoby
@Shan_yang Alienacja społeczna którą gry powodują są źródłem agresji. Wszystkie badania które próbują obalić problem z grami mają zasadniczy błąd metodologiczny, bo ignorują typowe zachowania połączone z nałogiem.


Mylisz przyczynę. Gry nie zawsze powoduja alienacji, a pozwalaja uwolnic się od niektórych problemów. Gracze to nie jest grupa osób, taka jaka przedstawiona na filmach - brudny nerd siedzący cały dzień przed komputerem. Wiele osób gra w gry, zarówno Ci którzy nie dbają o
@Tymajster:

no właśnie widać po ilości szkolnyh strzelanin w Polsce i USA xd

Kraje kulturowo, społecznie i gospodarczo kompletnie inne, porównywanie ich to ignorancja.

Ty sobie naprawiaj świat i ludzkość, ale kiedy mówisz konkretnie o strzelaninach, to konkretnie chodzi o to, żeby ludzie nie mogli sobie latać z karabinami ja ja z hotdogiem z Żabki.

W Brazylii ludzie nie mają dostępu do broni, a często nawet dzieci się z niej zabijają?
@Zgrywajac_twardziela: To, że ktoś ma na tyle znieszczoną psychikę, że poważnie zamierza zrobić masowa strzelaninę-winne jest środowisko, rówieśnicy, system który sobie z tym nie radzi.
To, że ktoś będący w takim stanie psychicznym może kupić broń palną-winne są kulawe przepisy, których zmiana mogłaby uratować wiele żyć, ale zapewne bardziej betonowe jankesy to zabklokują
@czokobons:

seryjny morderca to zupełnie inny profil psychologiczny niż sprawca masakry w szkole. Ktoś kto decyduję się na taki czyn jest zazwyczaj samobójcą, który przy okazji zabicia siebie chce zemścić się na społeczeństwie. Seryjny morderca to psychopata lubiący zadawać cierpienie

Pytaniem otwartym pozostaje jaki sposób zemsty na społeczeństwie wybierze nastolatek gdy odbierze mu się obecną możliwość. Wpis cały zawiera się jednak w tym, że może zamiast rozważać takie kwestie działajmy i
@Wolferros:

To, że ktoś ma na tyle znieszczoną psychikę, że poważnie zamierza zrobić masowa strzelaninę-winne jest środowisko, rówieśnicy, system który sobie z tym nie radzi.

I tego właśnie powinna na pierwszym miejscu dotyczyć dyskusja, a tymczasem ten temat spycha się na dalszy plan, skupiając się na walce ze skutkiem, a nie przyczyną.

To, że ktoś będący w takim stanie psychicznym może kupić broń palną-winne są kulawe przepisy, których zmiana mogłaby uratować
@Czyste_Buty: przestępcy zawsze mają broń? fascynujące, dresiarz seba z IQ parapetu co robi włam do kiosku ruchu uważasz, że łatwo sobie skołuje broń?

@Zgrywajac_twardziela:

Nie róbmy więc nic w kwestii zadbania o psychikę, tylko odbierzmy broń normalnym obywatelom. Przecież w stanach gdzie dostęp do broni jest ograniczony jest jeszcze mniej bezpieczniej niż w tych liberalnych.


zajebiste ograniczenie, gdzie jedziesz do stanu obok, kupujesz karabinek w wallmarcie i wracasz do siebie
@yahoomlody:

przestępcy zawsze mają broń? fascynujące, dresiarz seba z IQ parapetu co robi włam do kiosku ruchu uważasz, że łatwo sobie skołuje broń?

Mówimy o Stanach, a nie Polsce. Poszukaj sobie statystyki ile tam jest nielegalnej broni. W momencie gdy odbierzesz broń normalnym ludziom, i możliwość obrony przed bandytami, jaki będzie skutek? Wzrośnie bezpieczeństwo, czy spadnie? Stany w których ograniczono dostęp do broni pokazują, że to drugie.

zajebiste ograniczenie, gdzie jedziesz