Wpis z mikrobloga

@Damianowski: ja nie twierdzę że to jest brzydkie, to jest bardzo ładne, te Twoje też spoko wygląda, tylko no skeuomorphism się skończył tak gdzieś w 2007 roku i nigdzie indziej już się tak nie robi :D

pytanie czy jest chociaż tam jakiś tryb żeby z palca wpisać wartość jak ktoś chce być dokładny, no i mam nadzieję że jakaś miarka się pojawi :)
@Kien: > skeuomorphism się skończył tak gdzieś w 2007 roku i nigdzie indziej już się tak nie robi

imho tutaj ma to ogromny sens gdy pluginy symuluja prawdziwy sprzet. np. taki amp designer w logicu genialnie z tego korzysta. oczywiscie nie maja zadnej licencji od producentow wzmacniaczy ale jak ktos sie cokolwiek orientuje w temacie to rzut oka na UI i odrazu wiadomo co to za model
Pobierz space_needle - @Kien: > skeuomorphism się skończył tak gdzieś w 2007 roku i nigdzie i...
źródło: comment_1653855942bnOHZT89YVLbkbpU2elwUc.jpg
ma to ogromny sens gdy pluginy symulują prawdziwy sprzęt


@space_needle: Na tym właśnie polegał skeuomorphism że symulował prawdziwy sprzęt żeby łatwiej ludziom było się przestawić na cyfrowe interfejsy, jak były one nowością (w latach 80...), i do dotyczyło wszystkich aplikacji, notes wyglądał jak prawdziwy notes, przyciski były "wypukłe" itd. Ale wszystkie inne branże to z czasem porzuciły, i tutaj myślę że bez problemu też by się mogli dostosować, a jakby ktoś
Prędzej bym powiedział że to specyfikacja grupy docelowej która potrzebuje specjalnego traktowania, bo cały czas "wiążą" jakość pluginu z fizycznym urządzeniem które udaje, chcą mieć złudzenie tej analogowości, i zaczynamy wchodzić na tematy #audiovodoo


@Kien: najłatwiej zarzucić dyletanctwo osobom, dla których płaski UI jest najzwyczajniej brzydki i nieintuicyjny.

Sam osobiście też jestem przeciwny realistycznie wyglądającym wtyczkom, ale głównie z racji tego, że niepotrzebnie zajmują dużą powierzchnie ekranu. Cały czas pozostaję fanem