Wpis z mikrobloga

Jakiś patent na te mendy bezdomne ślimaki? W ubiegłym roku była plaga, zeżarły mi równo z ziemią młodziutkie ostróżki, trójsklepki i podgryzały wychodzące z ziemi lilie, o sałacie nie wpominając. W tym znowu zaczynają się pojawiać :[ Te niebieskie granulki nie działają. Pułapki z piwa jakotako.... szukam czegoś co je unicestwi, nie musi być eko :)
#ogrodnictwo #rosliny
  • 14
@ewataewa: raczej nie wokół roślin, a porobić ścieżki przed wejściem na ogródek, itp. Wapno parzy ślimaki i umierają szybko. Dodatkowo wiadro z wapnem, jak sam je zbierasz od czasu do czasu - śmierć na miejscu.
@ewataewa: Próbowałem pułapek piwnych, ale bez efektu: jak w nocy sprawdzałem to widzę, że piją piwko, a rano ani jednego utopionego nie ma ¯\_(ツ)_/¯

Robiłem jeszcze tak, że koło 21 szedłem na spacer z roztworem soli w słoiku i latarką i po prostu ręcznie te ślimaki zbierałem do słoika.

Mimo wszystkich tych zabiegów zawsze jakiś wlazł w rabatę/warzywnik i szkód narobił. W tym roku np.: sałaty już nie posiałem, bo szkoda
W tym roku np.: sałaty już nie posiałem, bo szkoda nerwów.


@Amadeszueusz: U nas sałata była w szklarence, w donicach na wysokości metra i tak wlazły skubańce! Te granulki to jednak nie Bros a jakiś podrabianiec. Muszę kupić te prawilne :) Dzięki!
PS/ u nas się topiły w piwie :)