Wpis z mikrobloga

@leburaque: Ostatnio u rodziny oglądałem "Boso przez świat". Cejrowski był w Ameryce Południowej w jakieś wiosce u rdzennych mieszkańców. Zachwycał się ich domami z blachy falistej xD. Panie kamerzysto trwałe, tanie, tylko pomalować raz na parę lat i jest niezniszczalne! Później powiedział, że w tej wiosce 10% ludzi potrafi tylko czytać, no ale po co im to oni sobie tutaj wiodą swoje szczęśliwe życie, usiadł wśród tych Indian, każdy w jakimś
No beka z Cejra ale boso przez świat oraz jego książki to ty szanuj!


@Rustyyyy: Dlaczego miałbym szanować materiały pełne przekłamań stworzone przez człowieka z zerowym przygotowaniem etnologicznym i pisane/nagrywane z perspektywy białego Europejczyka, któremu trudno jest zrozumieć inność obcych kultur i wyśmiewającego tę inność?
Ja akurat nie mam krótkiej pamięci i wiem jakie szkody Cejrowski czyni po dziś dzień swoimi wysrywami. I akurat nie mam tutaj na myśli jego konserwatywnych
@shakerti1: już tłumaczę:

Współcześnie, w różnych wypowiedziach w internecie, ludzie używają wielokrotności liter "x" i "d" w różnych wariacjach wielkości i kolejności, by podkreślić śmieszność czegoś - im więcej tych liter, tym podkreślają, że śmieszniejsze im się to wydaje. Znajdujemy się również na forum ze śmiesznymi obrazkami, więc używanie tej groteskowej formy wypowiedzi jest całkiem powszechne, ergo normalne.

Mam nadzieję, że pomogłem.
theicecold - @shakerti1: już tłumaczę:

Współcześnie, w różnych wypowiedziach w int...

źródło: comment_1653560558PijyuuNeLlWYx10MjXB45n.gif

Pobierz