Wpis z mikrobloga

Żonie po 4 latach padł laptop (prywatny, kupiony za własne, oprogramowanie też kupione prywatnie!) na którym pracowała jako nauczycielka wspomagająca, średni przebieg dzienny 8 - 10 godzin. Noszony wszędzie, w zasadzie miesiącami nie wyłączany, dosłownie zajechany.

Poprosiła dyrekcję o nowy komputer na którym będzie mogła pracować

PANI SOBIE KUPI SZYBKO NOWY - BO PANI NIE PRACUJE, ZA TE DNI NIE BĘDZIE MIAŁA PANI ZAPŁACONE!


#szkolnictwo #edukacja #nauczyciele #dzieci #nauczycielwspomagajacy #polska #czarnek ##!$%@?
  • 88
  • Odpowiedz
@Castellano:
I wlasnie o tym mowie.
Jesli ktos karmi sie "misja", placzac ze musi dokladac do pracy no to nie jest najbardziej rozgarniety.
@zenon_z_chorzowa1:
Jak sie ma duzo siana, to mozna sie bawic w matke terese. Brawo, masz jakis wyjatek.
I ilu masz takich wyjatkowych nauczycieli? 1%? 2%? 5%?
Dlatego, mozna przeczytac negatywne opinie o nauczycielach, bo sa prawdziwe.
Wiekszosc to miernoty, ktore wyzywaja sie na dzieciakach, bo w zyciu
  • Odpowiedz
@NexciaK: Nauczycieli traktuje poważnie, jestem negatywnie nastawiony do ministerstwa edukacji i działań rzadu, nie winie za to szeregowego pracownika. W związku z taka sytuacja w szkolnictwie moje dzieci uczęszczają do prywatnych placówek, z mojej perspektywy na państwowym są dobrzy nauczyciele z misja, ale system im to utrudnia, a plujący na nauczycieli Polacy są miodem na serca polityków.
  • Odpowiedz
nie żebym coś mowił ale nie znamy całego kontekstu. Kiedyś słyszałem podobna historie. Nauczyciel wielce obrazony bo nie dostał nowego lapka. Ale jak sie potem okazało to: ten nauczyciel wyprosil wczesniej jakies szkolenia za kupe $$$. Dostał, choc był poinformowanay że potem trzeba bd czekać za nową transzą od rządu gdy się coś zepsuje. I co lapek sie nie zepsul ale po prostu byl zasyfiony i z tego powoodu chciał na gwałt
  • Odpowiedz
@zenon_z_chorzowa1:
Dalej uciekasz od meritum.
Jak moge traktowac powaznie doroslego czlowieka, ktory skonczyl studia, powinien byc oczytany, znac przepisy prawa pracy itp., ktory godzi sie na tego typu rzeczy?
Jak moge traktowac powaznie czlowieka ktory mnie straszy ze jak nie zaplace 20 zl, w darmowej szkole to bede mial obnizona ocene z zachowania? xD
To nie kwestia ministerstwa. Ktore i tak jest do wymiany.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@PanBulibu: mój dobry znajomy wreszcie podjął najlepsza decyzję w życiu i odszedł z tego pierodlnika zwanego szkoła podstawową w Polsce

Uczył ang + charytatywnie ogarniał wszystko w szkole co związane z IT + ogarniał nagłośnienie na imprezy okolicznościowe

Jak rzucił dyrektorce wypowiedzeniem to zrobiła oczy jak 5 zł i zapytała tylko "Panie Piotrze ... Ale dlaczego ?"

Teraz hit
Kupili drukarki 3D które potrafił obsłużyć tylko ON xD
Nagłośnienie na imprezy
  • Odpowiedz
@NexciaK: Zadajesz dwa pytania, na pierwsze:

Uważam ze wszystkich należy szanować i traktować poważnie, za ich decyzjami i działaniami stoją ich przekonania. Ludzi z twoim podejściem wyśmiewający innych pokazują mi tym swoją niedojrzałość, jakieś problemy bądź urazy z dzieciństwa. Dorośli lidzie godzą się na tego typu ustępstwa bo dla nich ważne jest dobro dzieci, jak kiedyś odeszli od tablic to był płacz, moja mama wtedy nie strajkowała bo uważała ze strajk
  • Odpowiedz
@goferek: @wiewior_s: @bnz44: @RandomowyMirek: @miken1200: @WyznawcaCzarnegoOkienka: wyobraźcie sobie że w szkołach robi się zbiórki po 5 zł na papier xero do sprawdzianów i materiałów XDD na laboratorium chemiczne (w skład którego wchodzi zazwyczaj ocet, soda, jakieś 2-3 kwasy i zasady, kilka kolorowych soli, proste szkło i palnik, razem ~1000 zł+ 100 zł rocznie) też nigdy nie ma kasy, na wymianę starych tablic nie na kasy, na
  • Odpowiedz
@zenon_z_chorzowa1:
I dlatego nalezy to pietnowac.
Tak samo jak nie mozna sie godzic na darmowa prace, tak samo nie mozna sie godzic na dokladanie do czyjegos interesu.
Strajk to moim zdaniem metoda ludzi glupich i prostych.
Dlatego nie rozumiem strajku nauczycieli, bo podobno powinni miec jakikolwiek poziom. Czyli powinni dac masowe wypowiedzenie.
Ide o zaklad ze wlasnie gdyby wszyscy rzucili papierami, to kasa nagle by sie znalazla.
  • Odpowiedz
osobiście znam historie gdzie szkoła na wsi kupowała drukarki 3d, okulary vr i inne cuda do nauki a


@WyznawcaCzarnegoOkienka: Bo na 90% dostała kasę z jakiegoś programu, a nie od samorządu. Pod koniec 2021 roku ruszył program Laboratoria przyszłości i szkoły dostały kasę na kupno właśnie drukarek 3D i innych pomocy - pieniądze trzeba wydać chyba do końca sierpnia.

Od kilku lat jest program Aktywna tablica, w którym szkoły kupują interaktywne
  • Odpowiedz
razem z remontem sali gimnastycznej i nowym autobusem szkolnym,


@RandomowyMirek: przecież to raczej nie dyrektor ogarnął, a zwyczajnie dostał na to kasę od organu prowadzącego. A mógł dostać, bo go lubią w urzędzie, a tamtego dyrektora nie. Albo mają w planach, żeby tamtą szkołę kiedyś zamknąć. Albo... jeszcze coś.
  • Odpowiedz
Za to kasa na wynagrodzenie dla księdza jest xD


@pan-bartolomeu-dias: a czemu miałoby nie być, skoro tego wymagają przepisy, a nie widzimisię dyrektora?

kupuje się "innowacyjne pomoce naukowe" jak drukarki 3d i tablety ale nie ma do nich oprogramowania i szkolenia z ich używania xD


Kupują, bo dostają kasę z programów rządowych i unijnych (np. drukarki 3d aktualnie program Laboratoria przyszłości). A że ktoś bez głowy robi zakup bez oprogramowania/szkolenia to
  • Odpowiedz
@PanBulibu: Mam nadzieję, że to zarzutka bo bardzo współczuję wydawania własnych pieniędzy na takiego janusza jak nasz budżetówka. Mój pracodawca tak o mnie dba, że nigdy w życiu nawet mleka czy kawy bym do pracy nie przyniósł.
  • Odpowiedz
@bnz44: z tym wogle jest tragedia ... u mojej córki w szkole w sali inf jest tablica mulmedialna i to nie licha ... a pan od infy uczy ich html pisza białą kredą po zielonej tablicy która wisi obokinteraktywnej ... to jest #!$%@? jazda
  • Odpowiedz