Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Siema. Szybka piłka. Remontuję mieszkanie developerskie, które kupiłem sam 2 lata temu na etapie dziury w ziemi. Będę mieszkał z dziewczyną, która oczywiście nie partycypuje w kosztach raty itd, co jest dla mnie zrozumiałe.
Niezrozumiałe dla mnie jest to, że ona nie chce partycypować w żadnych kosztach związanych z remontem. Zakup mebli, agd, paneli. Mówi że nie będzie dopłacać do mojego mieszkania i to dla mnie jest OK, ale według niej powinniśmy razem urządzić to mieszkanie. Czyli ona chce wybierać meble, ale nie chce za to zapłacić ani złotówki.Niesamowicie mnie to denerwuje gdy np. chcę kupić dane panele, a ona mówi że na nie się nie zgadza, bo jej się nie podobają i proponuje inne, oczywiście droższe.

Powiedzcie mi kto tu jest debilem, bo ja już nie wiem.Moja rodzina też mi pieprzy nad uchem, że skoro mamy razem mieszkać to powinniśmy razem się urządzać. Tylko że dla mnie urządzanie się razem oznacza również partycypowanie w kosztach, a nie tylko wybieranie

#mieszkanie #remont #remontujzwykopem #nieruchomosci #zwiazki #logikarozowychpaskow· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Nighthuntero
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 179
  • Odpowiedz
Jak to nie jest bajt to masz chłopie #!$%@?, tylko czekać jak po ukończeniu remontu zgłosi przemoc domową i wylecisz z tego mieszkania. To jest oczywiście czarny scenariusz. A może jest tak, że ona czeka na to, że się oświadczysz i wtedy będzie partycypować w kosztach.
Co do zdania rodziny, to czy wiedzą, że ona nie ma zamiaru się do niczego dokładać...?
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: Przecież z agd i mebli ona też będzie korzystać w takim samym stopniu jak Ty xD nie widzę żadnego powodu czemu mielibyście się nie składać pół na pół. Laska jest łasa na kasę, przemyśl kilka razy czy na pewno to odpowiedni wybór. Jak chcesz brać z nią ślub to obowiązkowa intercyza.
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: wykop nasrał Wam w głowach z tym nie partycypowaniu w kosztach raty i teraz tak to powtarzacie. Rata za kawalerkę 3 koła, czynsz 400 ziko i jeden płaci 3200 plus podatek i ubezpieczenie, a drugi 200 i Wy daliście sobie wmówić że to jest ok xd jak są jakieś kobiety, które tak uważają i mają mieszkanie to proszę o kontakt.
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: skoro ta dziewczyna nie jest nawet narzeczoną z wyznaczoną datą ślubu to jej rada to co najwyżej jej opinia i tyle. Olej tą opinię i zrób po swojemu miras, szczególnie że ona się nie dokłada. Jak będzie stękać to jej powiedz, żeby pokryła różnicę w cenie lub nie stękała. Od razu zobaczysz jak będzie wyglądała wasza relacja po ślubie.
  • Odpowiedz
Rata za kawalerkę 3 koła, czynsz 400 ziko i jeden płaci 3200 plus podatek i ubezpieczenie, a drugi 200 i Wy daliście sobie wmówić że to jest ok


@grek_zorba: w sytuacji, w której ktoś zarabia około minimalnej to jak najbardziej jest to ok. nie wiem czemu miałabym partycypować w mieszkaniu, które nie będzie moje i którego metrażu i lokacji nie wybrałam. podobnie z panelami, kafelkami itd., ale wtedy ich wybór zostawiam
  • Odpowiedz
@bart40404:

Przecież z agd i mebli ona też będzie korzystać w takim samym stopniu jak Ty xD nie widzę żadnego powodu czemu mielibyście się nie składać pół na pół. Laska jest łasa na kasę, przemyśl kilka razy czy na pewno to odpowiedni wybór. Jak chcesz brać z nią ślub to obowiązkowa intercyza.

O ch, landlordzi powinni pójść tym tropem i wymagać wkładu za remont i meble jak wynajmujący się wprowadzi.

Masz
  • Odpowiedz