Wpis z mikrobloga

@jozef-dzierzynski: Nie wiem, mam wywalone co amerykanie sobie robią.
Tzn nie, nie mam wywalone, zarówno mam z nich beke, jak i sie wkurzam, że kolonizują umysły młodych ludzi, szczególnie tych z prawicy, którzy chcą nam wprowadzać takie same prawa jakie ma USA a które wiemy że się nie sprawdzają.
Dla przykładu takie prawo to mozliwośc kupowania broni w biedronce przez każdego.
@jozef-dzierzynski: polskie prawo (ustawa o broni i amunicji między innymi) w tym zakresie jest zaskakująco dobre.
Jesteś zawodnikiem i trenujesz strzelectwo - spoko, masz pozwolenie
Jesteś kolekcjonerem i naprawdę siedzisz w temacie - spoko, masz pozwolenie
Jesteś ochroniarzem (prawdziwym ochroniarzem, nie cieciem z budki) - spoko, masz pozwolenie
Masz prawdziwy powód do posiadania broni do obrony (np. Ktoś ci groził, byłeś ofiarą przestępstwa itp) - masz pozwolenie
Bo sama potrzeba "chce
@jozef-dzierzynski wprowadzić obowiązkowe długie testy na zdobycie pozwolenia na broń, badania psychiatryczne, coroczne testy ze znajomości obsługi broni oraz ograniczenia co do ilości broni posiadanej przez jedną osobę.

Ograniczy to ilość broni dostającej się w niepowołana ręce. Oczywiście zajęłoby to sporo czasu, mówimy to latach lub nawet dekadach. Ale ewentualnie by to pomogło
@jozef-dzierzynski: Patrząc na statystyki naszej przemocy z użyciem broni, to bym powiedział, że bardzo dobrze sie sprawdza. Polska to jest jeden z najlepszych krajów pod tym względem. Mamy jedne z najniższych statystyk przestępczości zakończonych śmiercią (czy to napastnika czy to ofiary)
Bo sama potrzeba "chce mieć klamkę, żeby mieć klamkę i zrobię sobie zdjęcie" to jest gówno a nie powód do posiadania broni.


@Kotouak: ja zawszę kisnę jak tu pada argument "chce mieć broń bo chce żeby się mnie rząd bał" xdd. Hmm ciekawe dlaczego ktoś nie chce dać pozwolenia deklowi, który chce broni, żeby się go ktoś bał xd
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Sin-: no właśnie to mam na myśli - gdyby policja musiała się obawiać takiego zagrożenia, to mielibyśmy znacznie więcej przypadków śmierci z rąk policji, a także trudniej by było rozpędzać potencjalne zamieszki.
Jesteś zawodnikiem i trenujesz strzelectwo - spoko, masz pozwolenie

Jesteś kolekcjonerem i naprawdę siedzisz w temacie - spoko, masz pozwolenie

Jesteś ochroniarzem (prawdziwym ochroniarzem, nie cieciem z budki) - spoko, masz pozwolenie

Masz prawdziwy powód do posiadania broni do obrony (np. Ktoś ci groził, byłeś ofiarą przestępstwa itp) - masz pozwolenie

Bo sama potrzeba "chce mieć klamkę, żeby mieć klamkę i zrobię sobie zdjęcie" to jest gówno a nie powód do posiadania
@jozef-dzierzynski: no cóż - sam otwarcie piszesz, że "udajesz sportowca" i po prostu "chcesz mieć broń, żeby mieć broń". No przykro mi - takie postawy nie wzbudzają mojej sympatii, dlatego pozwoliłem sobie na sarkazm.

Uważam strzelectwo za bardzo ciekawy i wartościowy sport, natomiast osobnicy, którzy chcą sobie bronią dodawać animuszu ("mieć, żeby mieć, bo jestem taki badass") trochę mnie irytują. Stąd tyle jadu.
Uważam strzelectwo za bardzo ciekawy i wartościowy sport, natomiast osobnicy, którzy chcą sobie bronią dodawać animuszu ("mieć, żeby mieć, bo jestem taki badass")


@Kotouak: no i znowu sobie dopowiadasz. Mam bo lubie broń, ciekawi mnie jej budowa, lubie robić bum bum, ale niekoniecznie startować w zawodach, kim wtedy jestem? Startuje bo musze, strzelam bo lubie.
Swoją drogą, właścicieli sportowych samochodów też pytasz o starty w rajdach?