Wpis z mikrobloga

314 521 + 116 + 83 = 314 720

Bikepacking jest super. Może torby do bikepackingu są bardzo drogie ale za to można w nie mało zapakować, ciężko się zakłada i jest utrudniony dostęp do rzeczy ( ͡° ͜ʖ ͡°) A, i jeszcze trzeba oklejać ramę bo się rysuje.

W planach miałem przejechanie kawałkiem Trasy Pojezierzy Zachodnich i Starym Szlakiem Kolejowym. Niestety przez wiater i deszcz musiałem zredukować dystans. Oczywiście był wmordewind.

Pierwszy raz byłem w zachodniopomorskim i jestem pod mega wrażeniem. Super tereny (lasy, jeziora, pagórki) i mało ludzi.

dzień 1
116 km jak na taką pogodę to i tak spoko. Zmokłem tylko 7 razy. https://www.strava.com/activities/7180859017

dzień 2
83 km z wiatrem w plecy i słońcem. Jadąc z wiatrem czasami się czuje, że to oszustwo. Ale dzień wcześniej zasłużyłem :) https://www.strava.com/activities/7184440928

#rower #bikepacking #rowerowyrownik
velomapa - 314 521 + 116 + 83 = 314 720

Bikepacking jest super. Może torby do bike...

źródło: comment_1653381915Haa68zFulR6xvhK6N9kbqO.jpg

Pobierz
  • 68
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@velomapa: Wyjaśnisz mi o co chodzi z tym sumowaniem kilometrów? W poprzednim wpisie miałeś 282 545 km, a stawiam, że 30k km nie wyrobiłeś w tydzień :D pytam poważnie, kilka razy widziałem takie wpisy od wielu różnych osób i nie mogę tego rozkminic :(
  • Odpowiedz
@thomcios: Spoko patent ale cena zabija. To ja już się pomęczę z workami ;)

@Avekkk: To są km wszystkich osób, którzy biorą udział w "grze" #rowerowyrownik Obczaj sobie opis w tagu https://www.wykop.pl/tag/rowerowyrownik/

@yaah: Po pierwsze, miało być trochę więcej kilometrów ale padał deszcz i wiał mocny wiatr. W sobotę jechaliśmy z postojami w sumie około 12h ale samej jazdy wyszło 6h. Połowy rzeczy nie
  • Odpowiedz
@NikolajTesla1991: dzięki :)

@Shatter: Plecak (jak dla mnie) to jest najgorsza opcja. Spocone plecy i niewygodnie. Nigdy na dłuższą trasę z plecakiem nie jechałem jedynie po mieście. Ale na dłuższej trasie z cięższym plecakiem może być tylko gorzej.

Tak naprawdę najbardziej uniwersalną i najtańszą opcją są sakwy rowerowe (tylko trzeba mieć do tego rower).
  • Odpowiedz
@velomapa: Przerabiałem ten temat, ale chyba na każdy rower (może poza fullami) znajdzie się jakiś patent na montaż normalnego bagażnika. Dajesz bagażnik, na górę worek Crosso za parę groszy, przypinasz gumą i masz wszystkie problemy rozwiązane. Jak potrzebujesz więcej dokładasz sakwy boczne. Przód to już naprawdę na dłuższe wyprawy i też raczej nisko. Tak jak na zdjęciu to tylko mapę woziłem.
  • Odpowiedz
@velomapa: bardzo ładna ROSE. A jeśli chodzi o bikepacking to wszystko prawda co napisałeś ale ładujac wszystko na przód pozbywasz sie jednej z najważniejszych zalet tego rozwiązania. Areo gains. Te torby na przód mają największy opór, czasami większy niż sakwy z tylu, więc im mniej z przodu a więcej pod rama i w podsiodłowce to lepiej, szczególnie jak masz w mordewiatr. Kup kolejna drogą sakwe pod ramę, największa jaka ci
  • Odpowiedz
dociążenie przewodniego koła to poprawa stabilnością


@bibsz: Weź mi nawet nie mów. Za każdym razem jak ruszam ze świateł na mieście to muszę się maksymalnie pochylać do przodu i odrywać 4 litery z siedzonka, bo przednie koło ucieka do góry. Nie, nie mogę wolniej startować, bo tracę cenne sekundy, o które walczyłem wcześniej portfelem za rower.
  • Odpowiedz