Wpis z mikrobloga

Osiedle ludzi silnych

Moim największym marzeniem ostatnich tygodni było zwiedzenie nowej patoinwestycji przy Bonarce. Ilekroć jechałem swoim gruzem spełniającym normę Euro 3, huczącym głośno na chińskich zimówkach i biorącym olej, zastanawiałem się nad tempem poszarzenia elewacji niedokończonego jeszcze bloku, płucach przyszłych lokatorów mających w nim zamieszkać oraz... Nie, nie myślałem o niczym, po prostu gapiłem się na drogę i tylko pod nosem cicho psioczyłem, że coś mi zasłania widok.

Jednak w końcu nadszedł dzień, gdy wyszedłem z domu w celu gruntownego zwiedzenia kolejnej nowej-prestiżowej-inwestycji-w-okolicy-zamieszkałej-przez-osoby-młode-i-dynamiczne. Zapraszam na wspólną wycieczkę.

#zlotawolnoscdeweloperska #krakow #patodeweloperka #mieszkaniedeweloperskie
DerMirker - Osiedle ludzi silnych

Moim największym marzeniem ostatnich tygodni był...

źródło: comment_1653374060yT0jFVrwy5M3jtJfInlZb6.jpg

Pobierz
  • 287
  • Odpowiedz
@PodniebnyMurzyn: Tak. Kupują bo nie chcą mieszkać pod mostem. Poza tym - mieszkania schodzą bardzo często gdy nie są jeszcze wybudowane. A piękne wizualizacje nigdy nie oddadzą prawdziwego oblicza takiego bloku. Przy ogromnym popycie na mieszkania i bardzo małej podaży, ludzie biorą co tylko się pojawia i jest stosunkowo tanie. I dopiero później - po zakończeniu wyścigu - orientują się, w jakie gówno się wpakowali.
  • Odpowiedz
@Ogau: do ogólnego hałasu da się przyzwyczaić, fakt. Ale jest pewna granica. Nigdy się nie przyzwyczaisz do dźwięku samochodu pałowanego do 6000 obrotów który przejeżdża 5 metrów od twojego okna. Za głośno, za gwałtownie.
  • Odpowiedz
Do hałasu można się przyzwyczaić, sratatata. Nie, nie można. 25 lat mieszkałem z rodzicami na spokojnym oisiedlu budowanym

Byłem potem w Warszawie i wziąłem sobie nocleg na Tamka. (...) To były najgorsze noce w życiu, prawie w ogóle se nie pospałem. A tam mieszkają ludzie na codzień xD


@Antorus: Aha, czyli jeśli po 25 latach mieszkania w ciszy, nie przyzwyczaiłeś się do hałasu w kilka dni to znaczy, że nie można
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
@Wiktorgg: @Klopsztanga: @DerMirker: blok bliżej estakady nie jest przeznaczony do "normalnego" mieszkania i lokale tam nie były na sprzedaż, idzie to pod wynajem dla pracowników korpo (luksusowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)). Za to za blokiem bliżej galerii powstaną chyba jeszcze 2 nowe. Podziwiam za każdym razem.
  • Odpowiedz
parter był podniesiony


@DerMirker: podniesiony parter jest spoko jeśli masz windę z poziomi 0, co nawet w nowym budownictwie obecnie nie jest 100% zawsze obecne.
  • Odpowiedz
nie wspomniałeś o żadnych plusach osiedla, np. o paczkomacie pod blokiem.


@JackBauer: jakby ci było mało hałasu od pociągów i samochodów, to masz jeszcze paczkomat gdzie całą dobę #!$%@?ą ludzie drzwiczkami, choć przy tym pozostały hałasie tego pewnie nie słychać.
  • Odpowiedz
@ksanthippe: jedynym plusem tych pozostałych bloków głębiej jest to, że okna nie wychodzą bezpośrednio na jezdnię, tylko na okna sąsiadów z bloków naprzeciw.

Choć w sumie to minus: lepiej już móc liczyć jeżdżące autka, niż zaglądać komuś przez firankę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Jeden z moich ostatnich faworytów w kwestii patodewrloperki, warto dodać choć w linii prostej jest stamtąd w miarę blisko na Kazik czy do centrum, to dojazd zbiorkomem w każde sensowne miejsce jest tragiczny ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz