Wpis z mikrobloga

Coś jest z tymi danymi nie tak - 10kzł netto/m-c z plusem i jestem wśród 1% najlepiej zarabiających (niekoniecznie najbogatszych) w kraju?


@instalacja: Tak, jesteś. W tym 1% oczywiście są wielokrotnie bogatsi niż Ty, ale to nie zmienia faktu, że 99% ludzi mniej zarabia.

Z takimi zarobkami, zachowując oczywiście odpowiedni zapas finansowy, ledwo da się utrzymać dzieciaka, mieć dość nowe auto i kupić mieszkanie w dużym mieście/postawić dom na kredyt. W
Zdecydowanie wolałbym urodzić się w zamożnej rodzinie i zarabiać średnio niż od zera dorabiać się dużych pieniędzy (nawet z sukcesem).
W pierwszym wypadku w swoim najlepszym wieku 20-30 lat, podróżujesz, bawisz się, zarabiasz 5-7k. Masz samochód, dom wybudują Ci rodzice do spółki z rodzicami partnerki. Rodzice mają jakiś biznes który może przejmiesz. Mają domek w górach/na mazurach/w grecji kupiony na spółkę ze znajomymi. Możesz tam jeździć i bawić się za free. Do
@instalacja: @fiir: Dane są w porządku, ocenianie bogactwa społeczeństwa na podstawie ilości nowych samochodów i budowanych nieruchomości jest mniej więcej tak samo wiarygodne jak deklaracje premiera i jego rządu. ¯\_(ツ)_/¯
Skąd Waszym zdaniem tyle lamentu po podwyżkach stóp procentowych? Skąd taka inflacja?
Przecież nie stąd, że ludzie pracujący nagle zaczęli zarabiać tyle że mogą kupować tyle dóbr. Kredyty były tanie, społeczeństwo kupował bez opamiętania, firmy zaciągały nowe zobowiązania tłumacząc to
@Sisay: Może to tylko mylne wrażenie. W takimi miasteczku ~10K, gdzie może być 2-3 dużych pracodawców, w każdym z nich będzie kilka osób bardzo dobrze zarabiających z wyższego managementu. To 1x-2x osób które stać na takie auto. Jak sobie wszystkie staną w okolicy ryneczka, to nagle widzisz 20 wypasionych fur na małym terenie.
@jestem_na_dworzu: Nawet da radę i w polskich. Idziesz jako entry do sensownej firmy i robisz 1,5 roku za 5k. Przez ten czas ogarnąć jak najwięcej. Następnie po tym czasie przeskakujesz do jakiejś kontraktowni 100zl/h w zasadzie jako mid. Jeżeli chodzi o zagraniczne (100% english) firmy to nawet nie będę pisał jakie stawki mają ludzie (znajomi) z rocznym expem bo i tak ciężko uwierzyć i aż mnie dupka piecze. Oczywiście remote.
@Sisay: pracuję w transporcie i uwierz mi, że większość posiadaczy firm transportowych to byli kierowcy, z mentalnością Janusza 100%, jak tylko jest możliwość to trzeba wziąć w leasing X5 albo Q8/7 ( ͡º ͜ʖ͡º). Pamiętaj o takiej grupie, bo ja na ten przykład nie wiem czy znam kogoś z autem za ponad 200k, które byłoby kupione za cash.