Wpis z mikrobloga

Mały update do tego wpisu . Rozdałem około 20 kluczy do bety i na podstawie feedbacku wprowadziłem kilka kluczowych zmian.

Najważniejsza polega na tym, że dodałem lokalny model, który co prawda nie ma automatycznego rozpoznawania języka i gorzej radzi sobie z akcentami niż Whisper od OpenAI, ale działa całkowicie za darmo, szybciej i offline (!).

Druga zmiana polega na tym, że użytkownik może podać swój api klucz do OpenAI aby korzystać z modelu Whisper oraz GPT-3 oraz GPT-4. Zmiana była konieczna ponieważ okazało się, że OpenAI ma bardzo małe limity zapytań na minutę (50 RPM) i blokowaliśmy się już w kilku testerów xD.

Jak zwykle kilka godzin programowania oszczędziło mi kilku minut czytania dokumentacji.

Także w tym momencie użytkownik może wybrać jeden z dwóch modeli: lokalny i szybki, ale często niedokładny lub równie szybki, bardziej akuratny i zautomatycznym wykrywaniem języka, ale wymagający buforowania i płatny 0.006$ za minute transkrypcji model od OpenAI na wlasnym kluczu API.

Przechodząc do meritum powoli zbliżam się do drugiej fazy testów. Testy będą otwarte (bez potrzeby klucza), a plusujących zawołam i zaproszę do zabawy.

Jeszcze raz dziękuję wszystkim za feedback i proszę o dalszą pomoc w testowaniu!

#programowanie #testowanieoprogramowania #programista15k
slowpx - Mały update do tego wpisu . Rozdałem około 20 kluczy do bety i na podstawie ...

źródło: hintscribe-interview2

Pobierz
  • 4