Wpis z mikrobloga

Komuchy chcą wsparcia dla patusów i leni a nie na to abyś miał świetny szpital w podatkach i szkołę państwową na poziomie prywatnej.


@luk04330: No dokładnie tak było, potwierdzam, mam 5 kolegów socjalistów i jak rzuciłem kiedyś, żeby się zbratać coś w stylu "fajnie jakbyśmy mieli godną pracę i płacę po szkole oraz dobrze dofinansowaną służbę zdrowia" to mnie wyśmiali, powiedzieli, że nie jestem prawdziwym socjalistą i mam sobie stąd pójść
@kfiatek_na_parapecie:

a z kucami odwrotnie, ida do pierwszej pracy, #!$%@? dostaja i nagle dostaja olsnienia, ze ten dziki kapitalizm to moze nie jest taki najlepszy pomysl xd


Ach te wasze fikołki. Każda gospodarka w każdym kraju regulowana od mocno do totalnie... a dla was to dziki kapitalizm i wolny rynek xD.

"Dziki kapitalizm" (debilny zwrot) i wolny rynek, był przez kilka lat po 89, dzięki Ustawie Wilczka. Takiego progresu dla biednych
@Serjakub: odpisując tak już na poważnie do tego mema to ja i koledzy w szkole byliśmy kucami, ja nawet w pierwszych wyborach głosowałem na Korwina i się wstydzę tego dzisiaj. Z doświadczenia mojego i kolegów to właśnie ludzie nawracają się na socjalizm po pójściu do pierwszej pracy. Nie zdziwiłbym się gdyby autor mema wcale nie miał jakichś mega wysokich zarobków, a to dlatego, że cała ta wizja paróweczkowej ekonomii Korwina, te
Kuce lubią bronić bogatych przed złymi złodziejami-socjalistami, bo są przekonani, że sami kiedyś będą bogaci.


@ananasowy: Proponuję zająć się naprawdę bogatymi ludźmi (czyli multmilionerami czy miliarderami, a nie ludźmi którzy swoją ciężką pracą ośmielają się zarabiać 2- czy 3-krotność średniej pensji) i to w taki sposób, żeby opłacało im się bardziej inwestowanie w firmy i swoich pracowników zamiast mrożenia kapitału w dobrach materialnych, to może część kuców się do Was przekona.
@ananasowy: Chyba chory jesteś xD, dopiero teraz jak własnoręcznie robię przelewy ZUS, PIT, VAT to nienawidzę tego #!$%@?łego socjalizmu jeszcze bardziej. Tylko nie wiem czego ja oczekuję od lewaka, że zrozumie, że ludzie mają umiejętności cenione na rynku i nie zarabiają minimalnej? Albo że ktoś nie chce być karany za swoją pracę daninami, z których o tak nic nie ma? Uwielbiam tutaj np. to że muszę się dokładać co miesiąc do
@Serjakub: bzdury

Jak dostałem pierwsza dobrze płatną pracę to akurat zlewaczałem bo dostrzegam ze to wybitnie niesprawiedliwe że ja w wyniku 95% farta (talent do zawodu na który akurat jest ssanie na rynku w dzisiejszych czasach) zarabiam 4 średnie krajowe a pani która pracuje w sklepie obok zarabia $14 na godzinę za co nie szło nawet wynająć kawalerki w zasięgu 1h każdy autem (Toronto)

Zlewaczalem do tego stopnia ze wyjechałem do
Nie miałbym problemu jakby pieniądze jakie place w podatkach szły by na sensowne inwestycje i na pomoc naprawdę potrzebującym, wtedy ok.


@GrochenMochen: Wiesz tak naprawdę dla większości na Zachodzie spór socjalizm- kapitalizm to spór ideologiczny. Azjaci mają na to wywalone i robią to co w danym momencie jest skuteczne, bo pojęciowo przyszło do to nich z zachodu, więc taka Korea, czy Japonia mogą być uważane za socjalistyczne jak i wolnorynkowe.
@chuckmls Wystarczy trochę większy sukces. Idealnie to może pokazać przypadek znajomego rolnika, który ciągnął z UE dotacji ile się dało (można śmiało powiedzieć, że i wyłudzał na podstawione osoby), a gdy one się skończyły to zaczęło się narzekanie na unijny socjalizm, który niszczy polskie rolnictwo i hamuje jego rozwój, albo pretensje, że mniejsi rolnicy dostają pieniądze a on nie lub za mało (zależy jaki miał dzień) ( ͡º ͜ʖ͡
@Argonzz to nawet kosztów nie wliczasz ergo - prowadzisz jednoosobowo usługi, nie rozwijasz firmy, nie inwestujesz w sprzęt/rozwoj (nie księgujesz tego w kosztach) i śmiejesz się, że ktoś marudzi nt progów podatkowych? XD