Wpis z mikrobloga

a czym ma wygrywać, skoro socjalizmu jeszcze nigdzie nie próbowano?


@ananasowy: XD System którego nigdzie nie próbowano najlepszy, wiemy że jest najlepszy bo jakby go poprawnie wprowadzono to byłby, a te wszystkie trupy wynikają z niepoprawnego wprowadzenia.
Takie tam zastępstwo religii katolickiej widzę, zakładam że wyrastając z jednego wrosłeś w drugie.
  • Odpowiedz
@XpedobearX: Ale po co rozmawiać o codzienności sprzed pandemii skoro ta codzienność prawdopodobnie długo jeszcze nie wróci? Tak, nie ma takich branż za wiele ale trudno, nie wszystko niestety da się przenieść do internetu. Nie mów tylko proszę, że ktoś ma szczęście pracować w takiej branży bo każdy z nas poświęcił pewną część swojego życia, żeby teraz dobrze zarabiać. Jak każdy, kto się czegokolwiek dorobił
  • Odpowiedz
Ale po co rozmawiać o codzienności sprzed pandemii skoro ta codzienność prawdopodobnie długo jeszcze nie wróci?


@rimyi: Powoli wraca praca hybrydowa w wielu krajach i branżach.

Nie mów tylko proszę, że ktoś ma szczęście pracować w takiej branży bo każdy z nas poświęcił pewną część swojego życia, żeby teraz dobrze zarabiać. Jak każdy, kto się czegokolwiek dorobił


Nie tylko ty poświęciłeś, inni ludzie pracujący w wielu branżach, dzięki którym możesz
  • Odpowiedz
@Andrzejuniedenerwuj:

Plan Marshalla, wiele marek nie tylko motoryzacyjnych które powstało jeszcze przed wojną, brak jakichkolwiek kar za wywołanie drugiej wojny oraz zdolni inżynierzy których część przechwyciła USA oraz Rosja, praktycznie zerowa konkurencja w Europie... można by tak wymieniać godzinami. Przedstawienie szybkiego rozwoju Niemiec jako zasługa kapitalizmu to wręcz absurdalne nadużycie.


Totalne brednie. I samo przywołanie planu Marshalla mówi mi, że nie masz zielonego pojęcia w temacie, więc po odpowiedzeniu na to już dalej nawet nie będę marnował czasu, tym bardziej, że przy wątku USA, nawet nie potrafisz czytać ze zrozumieniem (vel XX wiek
  • Odpowiedz
Powoli wraca praca hybrydowa w wielu krajach i branżach.


IT, marketing, call center, usługi księgowe, pracownicy biurowi kurierów jakoś nie zamierzają wrócić. W każdej z tych branż, przynajmniej jedna firma wśród znajomych chciała wprowadzić powrót do biur/pracę hybrydową co spotkało się z ponad 90% niechęcią do takiej pracy wśród pracowników. Jedyne branże która w trakcie pandemii przeszła w dużej mierze na pracę zdalną i która faktycznie wróciła do biur to prywatną służba
  • Odpowiedz
Takie tam zastępstwo religii katolickiej widzę, zakładam że wyrastając z jednego wrosłeś w drugie.


@Usmiech_Niebios: No to masz strasznie ch*jową intuicję, bo nigdy nie byłem członkiem żadnej religii, pochodzę z rodziny głęboko ateistycznej od wielu pokoleń.
  • Odpowiedz
przecież to ty zacząłeś truizmy w stylu "ale ty masz szczęście". Nie, nikt kto się dorobił swoją pracą nie jest szczęściarzem i nigdzie nie powiedziałem, że akurat ja poświęciłem wiele lat, nie wkładaj mi słów do ust.


@rimyi: Równie dobrze mógłbyś taką samą pracą rozwijać się w innej branży i gówno w tego mieć. Do tego piję. To jest szczęście i cieszę się, że mam taką, w której mogę sensownie
  • Odpowiedz
@ananasowy: szkoda, wiedziałbyś jak nie nabierać się na "ten system nie był odpowiednio wprowadzony, ale jeśli będzie to będzie raj na ziemii, a ci którzy umarli w imię wprowadzenia - no cóż, szkoda, ale warto bo czeka nas samo dobro". No ale jedni wyrastają z jednego i wrastają w drugi a inni wpadają w któryś z tych śmiesznych systemów. Bez obaw, w teorii na pewno się uda bo teoretyk który
  • Odpowiedz
@ananasowy: rewolucje najlepsze, zwłaszcza takie które mają wprowadzić socjalizm. Jak w Chinach "Wielki Skok", przyczyna ich obecnego sukcesu. Albo pięcioletni plan ZSRR i Holodomor gdzie ludzie umierali z przejedzenia. Albo PiS i "Dobra, Zmiana", z ich rozdawnictwem i najmniejszą inflacją od wielu lat. Wspaniali ludzie. Ty byłbyś planistą oczywiście, więc owo dobro nie dotknęłoby cię bezpośrednio, ono było głównie dla robotników, ale może coś by skapnęło.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
Że niby podoba ci się, że oddajesz 32% zamiast 17%? Jesteś masochistą?


@pompastic: Myslę trochę dalej, niż czubek własnego nosa, choć i sam mam w tym interes. Chciałbym sprawnego państwa i wysokiej jakości usług publicznych takich, jak szkoły, czy służba zdrowia, a tego się po kosztach zrobić nie da. A zarabiając więcej zwyczajnie mniej odczuwam ten wyższy podatek, bo i tak więcej mi zostaje i na nic nie brakuje. Po prostu.


@ButtHurtAlert: Jak się ma takie pojęcie o socjalizmie, jak twoje, to faktycznie nie miałoby to sensu. Chociaż to co opisujesz pasuje do zupełnie innego systemu - kapitalizmu państwowego. Czyż nie? (
  • Odpowiedz
@Perun_93 wybacz ale też przez pewien czas w to wierzyłem. Niestety efekt skapywania nie wypalił i modele ekonomiczne i behawioralne pokazują że w takich krajach bogaci coraz bardziej się bogacą a Biedni żyją w slumsach bez opieki zdrowotnej bez systemu szkolnictwa itp.
W krajach rozwiniętych gdzie są wyższe progi podatkowe i klin podatkowy jest wysoki to poziom zadowolenia z życia jest większy i podstawowe dobra są na wysokim poziomie. Także podatki
  • Odpowiedz
No miał szczęście i dlaczego teraz wynikiem tego farta ma się dzielić?


@stanleymorison: Naucz się czytać ze zrozumieniem, a potem bierz się za podatki, bo nigdzie tego nie napisałem. Napisałem tylko o wyższości programistów na wykopie, którzy uważają, że inni to nieudacznicy, bo NIE CHCE im się zarabiać więcej.
  • Odpowiedz
@XpedobearX: Wykopek wścieknięty w #!$%@? agresywny XD Ty tego nie napisałeś, ale lewicowe partie tak twierdzą, tzn w ostatnim czasie zauważyłem, że forsują narrację, że dosłownie wszystko w życiu to loteria, dlatego jej efekty trzeba "sprawiedliwie" podzielić jeszcze raz.
  • Odpowiedz