Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 3049
Całe życie mieszkam w małych miejscowościach nad morzem (w zasadzie w dwóch).

Znam praktycznie każdego kto ma własny biznes.
Ceny w tym sezonie, który właśnie nadchodzi to jakiś kosmos.

Kebab 39 zł xD
Frytki 18 zł
Hamburger (sezonowa jakość) bez dodatków 31 zł
Piwo w namiocie na plaży będzie po 19 zł xD (koncerniak).

Ale najlepsza informacja od właściciela jednej z największej w mojej mieścince smażalni ryb.
W tym roku w Bałtyku to ryb nie ma i on kupuje wszystko w Biedronce :D

Jak ktoś zainteresowany jak wygląda od środka sezon w takiej miejscowości, dlaczego nie możecie przyjść na plażę i sami otworzyć własnego biznesu np. ze sprzedażą kukurydzy (gwarantuje, że smutni Panowie odwiedzą Was po kilku godzinach na plaży) oraz jak kilka rodzin trzyma w ryzach cały biznes od PRL to zapraszam do pulsowania. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#polska #wakacje #gownowpis #ciekawostki
  • 189
Co Wy ludzie macie w głowach to ja nie wiem, jak sprzedają rybkę z Biedry nad morzem to oburzenie, a jak sprzedają skopiowany kod z githuba jako własny to oklaski xD

Jak właściciel budy z kebabem robi 300% marży na kebsie to wielkie oburzenie, jak programista naciąga klienta na 200 złotych za godzinę kodzenia to jest super gość xD

A ile waszym zdaniem ma kosztować kebab, aby właściciel nie musiał jeździć starym
@Caracas: Coś tam o biznesie nad morzem naszym wiem:

- Ceny wywalone, ale tak zawsze było,

- Co to za największa smażalnia ( i w jakiej miejscowości), jak w mniejszych miejscowościach nadmorskich ryb dziennie smażonych sprzedaje się 50-100kg, w weekend jeszcze więcej a u Ciebie największa smażalnia zaopatruje się z Biedrze gdzie ryb to może z 20kg jest.

- Idź do Biedronki kup wszystkie ryby weź na fakturę to Cię pogonią
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@gorzki99: trochę głupoty piszesz, jakby tak było to 5-6 lat temu czemu nikt tak właśnie sobie nie podnosił cen tych frytek z 7 na 9 później na 12 bo przecież zawsze jakiś Janusz się znajdzie co tyle zapłaci bo jest na urlopie
trochę głupoty piszesz, jakby tak było to 5-6 lat temu czemu nikt tak właśnie sobie nie podnosił cen tych frytek z 7 na 9 później na 12 bo przecież zawsze jakiś Janusz się znajdzie co tyle zapłaci bo jest na urlopie


@DzonySiara: MIras ale nie ja to wymyslilem. To wymyslili madrzejsi odemnie. Sprzedaje sie zawsze za najwyzsza kwote za jaka sie da.

Prosty przyklad: Bedziesz cos sprzedalwal. Jak bedize schodzic za
@jariosalieri: XD nadal jakiś gyros pita, kupiony przy greckiej plaży za 3€ jest tańszy niż 24zl w PL. :)

Obrońca parawanów xD byłem na kanarach, wiatr #!$%@?, wieje od oceanu, ale nikt z parawanem na plaży nie siedział. Nikt swojego kurnika na piasku nie wytyczył kijami i szmata, tylko Polacy oświeceni nad Bałtykiem okrywają się od wiatru xD ciekawe zjawisko.

Byłem z 10 razy nad polskim morzem, nic się nie zmieniło,
Co do osób z kukurydzą/popcornem latającym po plaży to też nie tak, smutni panowie to nie będą ich ganiać bo zwyczajnie tym się nie zajmują... Takimi osobami to US/Sanepid, ale zapytaj się takiej pani z kontroli czy gania takie osoby? "a co pan kto by ganiał za nimi po plaży". Także też na luzie można sprzedawać ( aż dziwne że jak mieszkasz nad morzem jak młodszy byłeś nie latałeś).


@Cezar111: chyba