Wpis z mikrobloga

@2cf002b2f4: moze napisac ze znasz i wypisac co robiles z tym SQL, dodatkowo toz alezy gdzie aplikujesz. Spotkalem programistow dla ktorych SQL to tylko tabelka w bazie ktorzy gardzili bazodanowcami, a pozniej okazalo sie ze prostego selecta napisac nie potrafia. Napisz czy pisales procedurki, funkcje, jaki silnik bazodanowy i wolume danych z jakim pracowales (najwiekszy)
  • Odpowiedz
@2cf002b2f4: jak umiesz tylko proste select, delete, update to jest to "podstawowa znajomość". Ale wciąż nie musisz o tym pisać ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ale jeśli piszesz selecty z 15 różnymi joinami, znasz MERGE itp. to napisz, że to zaawansowana znajomość.
Powodzenia
  • Odpowiedz
@p4damczyk: @technocratus:
Aktualnie to właśnie znam select, delete, update, insert, join itp bez tworzenia funkcji i procedur bo ciężko mi znaleźć jakiś kurs/tutorial odnośnie tworzenia tego.
Nigdzie nie pracowałem w tym języku tylko tak na sucho więc nie mam co wpisać co dokładnie robiłem w tym języku.
Praca to bardziej jako analityk i oprócz tego też wymagane są Excel, power bi i inne narzędzia ms.
  • Odpowiedz
@2cf002b2f4: dokladnie podstawy, co do nauki polecam SQL Server - tam jest wersja deweloperska za free - ciagniesz adventure works i sie ttym bawisz.

Jakbys chcial jakies zadanka do nauki to napisz PW podsune CI kikla pomyslow
  • Odpowiedz