Wpis z mikrobloga

Mirki taka akcja.

TLDR:
Nie ustąpiłem pierwszeństwa pieszemu. Nie przyjąłem mandatu 1500 zł i 10 punktów karnych.

Jadac dzisiaj samochodem pieszy wtargnął mi na jezdnie. Nie mówię tutaj o wtargnięciu czyli wejściu bez obejrzenia się czy coś jedzie, ale o wbiegnięciu (w obcisłym stroju profesjonalnego biegacza którego zatrzymać może tylko czarna dziura). Wyżej wymieniony Pan biegacz w momencie rzekomego wymuszenia przeze mnie był w połowie pasów po przeciwległej stronie, przed wysepką rozdzielającą pasy. Ja w tym momencie wjechałem już na przejście, a radiowóz który jechał za mną zahamował dosyć gwałtownie. Niedoszły Usain Bolt pierwsze co zrobił to zatrzymał się na środku przejścia gestykulując przed radiowozem w moja stronę w taki sposób jakby zajął 4 miejsce w maratonie. Oczywiście radiowóz zatrzymał mnie 50 metrów dalej. Moje kulturalne tłumaczenie że to pieszy wtargnął, dodatkowo był jeszcze przed wysepką, oraz to że sami musieli gwałtowniej hamować zdały się na nic. Mimo argumentów Panowie policjanci chcieli mi wystawić mandat na kwotę 1500 zł i 10 pkt karnych. Po długiej dyskusji i ostatecznym argumencie z mojej strony że bardziej opłacało się im ukarać mnie a nie pieszego, mandatu nie przyjąłem. Kto w tej sytuacji miał rację? #polskiedrogi #prawo #prawojazdy #kierowcy
blvckie - Mirki taka akcja.

TLDR:
Nie ustąpiłem pierwszeństwa pieszemu. Nie przyjąłe...

źródło: comment_1652870944WbeJTrxqoL7GWRJ0h76eOh.jpg

Pobierz
  • 176
Jadac dzisiaj samochodem pieszy wtargnął mi na jezdnie


@blvckie: pieszy jechał samochodem? To prawie jak Lech Roch Skorpion Pawlak, na rowerze samochodem. A może miałeś na myśli: "gdy jechałem samochodem, pieszy wtargnął mi na jednię"?

Łap: https://www.ekorekta24.pl/blad-tozsamosci-podmiotu-a-imieslow-przyslowkowy-na-ac/

A co do tematu - jak był po drugiej stronie wysepki, to ja bym jechał, tak mnie uczono dawno temu (albo nie słuchałem uważnie).
@BeHappy jest tam ograniczenie do 50 więc jechalem około 40 na godzinę. Jeżdżę samochodem około 6 godzin dziennie, jestem zawsze skupiony przed przejściem. Musiałbym jechać okolo 20km/h żeby ta sytuacja mnie nie zaskoczyła.
@blvckie: mnie zdarzylo sie dostac mandat za “wbieganie na przejscie” - w najlepszym razie biegacz moze dostac tez mandat ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Tzn jako dodatek - bo to nie bedzie pewnie okolicznoscia uniewinniajaca - ewentualnie mzoe byc lagodzace jak udowodnisz ze mogles go zobaczyc dopiero na przejsciu
@Deathblow ten pan jakiś czas temu mówił, że można sobie spokojnie przejeżdżać przez przejście, nawet kiedy są na nim piesi, o ile nie wymuszamy pierwszeństwa, to znaczy, jeśli pieszy wchodzi na przejście po jednej stronie, a my, przejeżdżając przez nie po drugiej stronie nie sprawimy, że pieszy zwolni/zatrzyma się to można jechać ¯_(ツ)_/¯
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@bzdr: a weź, ostatnio na wykopie jeden typ mnie przekonywał ze dopóki można zrozumieć o co chodzi to takie zdanie jest w porządku xD