Wpis z mikrobloga

@staryalejary11: nie wiem czy wiesz, ale dom możesz sobie wybudować sam. Jak będziesz budował sam to wyniesie Cię to 1/2-1/3 tego co chcą januszexy od budowy domów jednorodzinnych xD

Ja nie wiem kto im kupuje te domy jednorodzinne, ale chyba tylko te osoby, ktore nawet nie pomyślą o tym, że mogą sobie sami wybudować i mogą to zrobić znacznie, znacznie taniej.

Sam bym nigdy w życiu czegoś takiego nie kupił -
@Kiedysbedeczerwonka: nie kupuj tego gówna, sam wybudujesz znacznie taniej. Np.: https://www.otodom.pl/pl/oferta/segment-srodkowy-lokal-mieszkalny-106m2-ID4entd

670k za 106m2 xDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD Jeszcze masz randomowych ludzi ścianę od siebie xDDDDDDDDDDD Dobre.
106m2 to w normalnych warunkach (zależy też od umiejętności takich życiowych, jak np. poszukanie odpowiedniej ekipy, targowanie się na materiałach itd.) jesteś w stanie wybudować za 150-250k.

Chciałbym kiedyś zobaczyć ludzi, którzy to kupują ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@haha123: kolego, ja osobiscie tez nie kupilbym deweloperki, mam dom wybudowany przez poprzednich wlascicieli, na 10 arowej dzialce, kupiony za bardzo dobre pieniadze, ale do #!$%@? pana przestancie pie***lic, ze wybudowanie sie (nawet te mizerne 100m) od zera (bez dzialki) wyjdzie kogos 250k xDDD nawet po starych cenach trzeba sie bylo postarac, zeby zamknac sie w 250 tys majac juz dzialke, a co dopiero teraz jak ktos nie ma nawet dzialki.
@Prusti: misiu, a zdajesz sobie sprawę z tego, że teraz jest tak jakby bańka na materiałach? ;D

@Tigletpilezar: tak i wiem dokładnie ile to kosztuje ;D Także śmieszą mnie takie wpisy, że olaboga, taniej niż za 700k to się nie wybuduje xDDDD Dodatkowo mam masę znajomych - dokładnie wiem ile to kosztuje i ile za to dali ;D

Ale spoko, kto bogatemu zabroni ;D Jak was tylko na to stać,
@Tigletpilezar: misiu, ale z ciebie manipulant cholerny xD Czy ja napisałem gdzieś o działce? Nie, działkę musisz sobie doliczyć. Ja mówię tylko o samych kosztach budowy ;D - czyli porównuję ile kosztuje fizycznie wybudowanie takiego samego metrażu vs ile za to samo chce deweloper ;D
@Tigletpilezar:
Działki to logicznie nigdy się nie powinno brać pod uwagę, bo w jednym miejscu kosztuje 50k a w innym 300k.
SSZ takich domków deweloperskich 105 m2 użytkowej, na wiązarach, z garażem w bryle, jak pytałem wykonawców u nas w powiecie, to jakieś 220-250k. Bez tykania niczego rękami i bez osobistego zamawiania materiałów.

Da się wprowadzić do domu, na który wyłożyło się 350k - trzeba jednak trochę pogrzebać samemu, meble typowo